לאחר ההאשמות כי ארגן את ההפגנה, בה נאם שר הביטחון לשעבר, על רקע שיתוף פעולה פוליטי ביניהם, אישר היום הנדל כי קיבל הצעה כזאת מיעלון, אך לדבריו הוא לא היחיד שהציע לו: גם בנט וליברמן ביקשו ממנו להשתלב ברשימותיהם לכנסת

מארגן ההפגנה אתמול בירושלים, העיתונאי יועז הנדל, חשף הבוקר (ראשון) כי קיבל לא פעם בעבר הצעות להצטרף למערכת הפוליטית, כולל הצעה מהתקופה האחרונה שהגיעה משר הביטחון לשעבר משה יעלון. "היו מספר פעמים שהציעו לי הצעות פוליטיות, אבל אני לא יודע באמת לאן בוגי הולך", אמר לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמןליברמן" ב"כאן" רשת ב'.

"הוא דיבר איתי על הכוונות הפוליטיות שלו ואין לי מושג לאן זה הולך משם, לי אין כרגע שום כוונות פוליטיות" טען הנדל. כשנשאל האם בוגי שוחח עמו על כך שהכוונות הפוליטיות של השניים ישולבו, ענה הנדל: "זה היה ברור מהשיחה, בדיוק כמו שאביגדור ליברמן ישב איתי לפני הבחירות והציע לי כל מיני דברים, בדיוק כמו שישב איתי פעם נפתלי בנט ודיבר איתי על מפלגת הישראלים והיה ברור מאוד מה הכוונות הפוליטיות, בדיוק כמו שישבתי עם מישהו בליכוד ודיבר איתי על כל מיני דברים".

עוד הוסיף הנדל כי זו לא הפעם הראשונה שמישהו מדבר איתו על פוליטיקה. "אני חושב שפוליטיקה היא עסק מאוד חשוב, אבל אני חייב להגיד שהיום היא נראית לא משהו ולכן לא אטרקטיבית במיוחד", הסביר. בימין האשימו את הנדל בשיתוף פעולה עם יעלון, וכי ההפגנה נועדה לקדם את המפלגה בה יתמודדו יחדיו לכנסת.

בנאומו בהפגנה אתמול אמר הנדל: "הממלכתיות היא לא רק סיסמא, היא הכרח חיוני", אמר. "בלעדיה לא נשרוד כאן. גם לו הממשלה הנוכחית הייתה בונה בירושלים ובבקעה, וגם אם הייתה מספחת את גוש עציון וגם אם היו מייצרים משילות בנגב והגליל, גם אם כל אלו היו מתממשים, גם אם הכל היה תואם את דרכי האידיאולוגית שנמצאת סמוך לנתניהו, ללא ממלכתיות זה לא יחזיק מעמד".

עוד הבהיר הנדל בנאומו כי ההפגנה היא אינה נגד רה"מ נתניהו באופן אישי. "אני כאן היום לא נגד נתניהו, לנתניהו יש יתרונות עצומים וניסיון אדיר. אני כאן בעד מדינת ישראל", אמר. "אפשר לספר מה שרוצים על האינטרסים שלי ועל השמאלנים הדמיוניים שגרמו למתנגדי העצרת הזאת. אני כאן כי ככה חינכו אותי, בציונות הדתית ולא באיזו תנועת שמאל. אנחנו פה כי אי אפשר לחיות בשלום עם ההפרד ומשול. אי אפשר לחיות בשלום עם העובדה שההנהגה הפוליטית שלנו מפחדת משלטים שמניפים עם המילים האלה".

"הגיע הזמן שקולות ברורים וצלולים יצאו מהמחנה הלאומי", הוסיף הנדל. "אין סתירה בין תמיכה בהתיישבות ותמיכה בטוהר מידות. אסור שתהיה. הויכוח הפוליטי-מדיני חשוב, אבל כדי שנוכל לקיים אותו צריך שכל אחד יבדוק את המחנה שלו. זה אומר לפעמים ללכת נגד הזרם".

גם שר הביטחון לשעבר משה יעלון נאם בהפגנה, ואמר שטוהר מידות, ובעיקר של אישי ציבור האמורים להנהיג, חייב להיות מעבר לכל ויכוח. "מניסיוני, מנהיגות מבוססת על אמון. דוגמה אישית היא תנאי לאמון זה", אמר יעלון. "אני מזהיר: כשאמון זה מתערער – החוסן הלאומי מתערער והביטחון הלאומי נפגע. כבר שאלו אותי יותר מפעם אחת מה מדיר שינה מעיני, וציפו שאגיד 'הפצצה האירנית', שאכן צריכה להדיר שינה מעיני מנהיגי ישראל, ואני עניתי: 'השחיתות!'. השחיתות – מכרסמת ביסודות החברה. זו סכנה גדולה יותר מן האיום האיראני, חיזבאללה, חמאס או דאע"ש".

"האם אלה שאלות של ימין או שמאל? שלטון החוק אינו עניין של ימין או שמאל! איזונים ובלמים בדמוקרטיה – אינם עניין של ימין או שמאל ממלכתיות – אינה שאלה של ימין או שמאל, מנהיגות מצניעת לכת הנותנת דוגמא אישית – אינה שאלה של ימין או שמאל, שחיתות היא לא גזרת גורל – שחיתות היא מחלה".

נגד השחיתות ובעד הממלכתיות? אלו המניעים של מארגני ההפגנות