צילום: פלאש 90

דיווח: מקורבו של ביטן יחתום על הסדר טיעון בו יודה בהעברת שוחד

איש המפתח בתיק ביטן, ומקורבו של הח"כ, משה יוסף, צפוי להודות במתן שוחד לח"כ דוד ביטן במסגרת הסדר טיעון שחתם עם המשטרה, וירצה מאסר של עד שנה וחצי. מוקדם יותר נפגש יוסף עם רשות המיסים ומסר מידע על היקף העסקים של ביטן

המשא ומתן בין המדינה למשה יוסף על סף חתימה על הסדר טיעון, אך הוא לא יהיה עד מדינה, כך דווח הערב בחדשות 2.

לפי הדיווח, יוסף לא יהיה עד מדינה, אך המשטרה תשיג הודאה מיוסף שיגיד: "קיבלתי כסף מקבלנים והעברתי לביטן, – תיווכתי לשוחד".

על פי הפסיקה בישראל, נותן השוחד והמתווך מקבלים חצי מהעונש של מקבל העונש, לכן העונש על ביטן יהיה גבוה פי שניים . יוסף ,כבר מתחילת חקירתו הודה בדברים, וזאת בניגוד לביטן עצמו.

גם בחדשות 10 דיווח הערב כי עדיין לא ברור אם ההסכם עם יוסף יהיה הסכם עד מדינה או שהוא יודה באשמת השוחד. לפי הדיווח, יוסף לא יספר על חבריו אבל ייתן לפרקליטות את ההודאה כי הוא תיווך בין כספי השוחד לבין ביטן.

עוד דווח כי כבר אתמול יוסף נפגש עם אנשי רשות המסים ומסר מידע על היקף העסקים שלו ושל ביטן, מידע משמעותי מבחינת החקירה, אך כרגע המשטרה לא יכולה להשתמש במידע הזה כל עוד אין הסכם עד מדינה.

חבר הכנסת דוד ביטן לא ייחקר מחר (ג'), ככל הנראה, בגלל החלטתו לשמור על זכות השתיקה. מחר וביום חמישי היה ביטן אמור להיחקר ע"י המשטרה אולם בגלל ששמר על זכות השתיקה החליטו במשטרה לדחות את החקירה.

זכות השתיקה: ביטן התייצב לחקירתו – אך לא השיב לשאלות


נוסף לכך, במשטרה שוקלים לזמן לעדות את חבר הכנסת חיים ילין וזאת לאחר שבמשטרה בודקים אם ביטן ניסה לקדם הצעה לתיקון לחוק התכנון והבנייה על מנת לעזור למקורבו, היזם דרור גלזר.

הקבלן, שכבר נחקר במשטרה במסגרת הפרשה, חשוד שהעביר למשה יוסף, מקורבו של ח"כ ביטן שנמצא במגעים להסדר עד מדינה, כ-150 אלף שקלים לצורך העניין.

המוביל של הצעת החוק הינו ח"כ ילין שאינו חשוד בדבר אולם ייתכן ויוכל לספק מידע בנושא.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן