צילום אילוסטרציה: פלאש 90

האם חוק המרכולים ימנע גם את חילולי השבת בחנויות הנוחות?

חוות דעת משפטית מגלה כי חוק המרכולים החדש ימנע גם את פתיחתן של חנויות הנוחות בתחנות הדלק השונות - חנויות המשמשות מוקד לחילולי שבת המוניים רח"ל. ב'יש עתיד' זועמים ומבטיחים מאבק: "נתניהו וליצמן חצו קווים אדומים"

האם חוק המרכולים החדש יצליח למנוע גם חילולי שבת בחנויות הנוחות שבתחנות הדלק השונות? חוות דעת משפטית מגלה שהתשובה היא כן.

חוות הדעת הוגשה לבקשת סיעת 'יש עתיד', וממנה עולה כי מלבד המרכולים שיחוייבו לסגור את שעריהם בפני הלקוחות, כך גם חנויות הנוחות בכל תחנות הדלק ברחבי הארץ, למרות שאינם נמצאים במרכזי הערים, יחוייבו לסגור את החנויות עם כניסת השבת ועד צאתה.

כצפוי, ב'יש עתיד' זועמים ומבטיחים מאבק. ח״כ עפר שלח: "כפי שאמרנו מראש, חוק המרכולים והכניעה של נתניהו לחרדים רק יגבירו מתחים ומחלוקות, ויגרמו להקצנה בשני הצדדים. נתניהו וליצמן חצו קווים אדומים, ועכשיו ברורה לכולם הפגיעה בכל אזרח. התוצאה תהיה יותר חילול שבת ויותר הקצנה".

ח״כ מיקי לוי: ״המסכה שוב הוסרה מעל פניה של הקואליציה הזו – קואליציית השבת שפוגעת בסטווס קוו ובציבור. חנויות הנוחות בתחנות הדלק – אינן במרכזי ערים, אינן פוגעות בשומרי השבת ובמסורת ורובן נמצאות על דרכים ראשיות, בעיקר בפריפריה הדרומית והצפונית. קואליציית השבת ממשיכה לדרוס את הציבור ולייצר פה ישראל אחרת – חרדית, אנטי ליברלית ודורסנית. למי מפריע שאנשים שעבדו כל השבוע ורוצים לטייל בשבת עוצרים בדרך לשתות קפה ולקנות כריך?זהו לא פחות מחטף ושוד לאור היום.הנחתי את הצוות שלי לכתוב לחוק האיום הזה הסתייגויות רבות ואני מתכוון להוביל מערכת פיליבסטר ארוכה לעצירת החוק האיום הזה״.

2 תגובות

מה מפריע לך שמי שעבד כל השבוע בחנות נוחות יטייל עם משפחתו ביום שבת???
האם אסור לו לנוח כי אתה צריך שישרתו אותך !!! בטיול שלך????
איגואיסט מושחת!!!

הקו האדום הוא חוק אחר שהוצע השבוע
והבן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן