יממה אחרי הפגישה עם הרבנים מהציונות הדתית, נערך משאל טלפוני בין השרים להעברת 40 מיליון שקלים לרשויות המקומיות ביהודה ושומרון. לשכת נתניהו: "אין קשר בין הצעת ההחלטה לפגישה עם הרבנים, מדובר בהצעה שעוברת בכל שנה"

שרי הממשלה התבקשו לאשר היום (רביעי) במשאל טלפוני בהול העברה של 40 מיליון שקלים לרשויות מקומיות באזור יהודה ושומרון, יממה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם רבני הציונות הדתית – כך דווח באתר וואלה.

לפי הצעת ההחלטה, שהופצה לשרים על ידי מזכיר הממשלה צחי ברוורמן, נכתב כי הסכומים יוקצו למענק ביטחוני חד פעמי בהיקף של 34 מיליון שקלים וחצי, שיחולקו על ידי משרד הפנים בהתאם לקריטריונים שייקבעו במשרד. חמישה מיליון שקלים וחצי נוספים יועברו לטובת תגבור תחנות עזרה ראשונה ביהודה ושומרון.

בדברי ההסבר להצעה, נכתב כי "היישובים היהודיים ביהודה ושומרון חווים זה שנים רבות מציאות ביטחונית ייחודית על בסיס יום-יומי. גם בשנת 2017 מציאות זו כוללת פיגועי טרור ופעולות המקשות על שגרת החיים באזור ומטילה על הרשויות הוצאות מיוחדות".

מלשכת נתניהו נמסר כי "אין קשר בין הצעת ההחלטה לפגישה עם הרבנים. הנושא כלל לא עלה בפגישה. מדובר בהצעה שעוברת כל שנה לקראת סוף שנת התקציב. בשנה שעברה עלתה ההצעה גם כן בסוף השנה. בחודש האחרון גובשה ההצעה והיא עוברת היום כדי שתספיק לעבור בוועדת הכספים עוד השנה. התקציב מיועד להוצאות הנובעות מהמצב הביטחוני ביהודה ושומרון וכן תקצוב תחנות הזנקה של עזרה ראשונה".

"יש פה מאמץ פוליטי באמצעות הפגנות ודברים אחרים להפיל את הממשלה הלאומית בראשותנו שדואגת לארץ ישראל ונאבקת למענה", אמר נתניהו לרבנים, "לכן ההתייצבות שלכם מאוד חשובה ואני רוצה להביע את הערכתי. לא תמיד השכלנו לעמוד מול הניסיונות הללו. עם ישראל פעם אחת ב-1992 זה הצליח, הפעם נדאג שזה לא יצליח. אני חושב שכולנו למודי ניסיון ואף אחד מאיתנו לא מולך שולל. רציתי להביע את הערכתי ולחזק איש את רעהו".

הרב דרוקמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, אמר בפגישה: "המציאות הקיימת בלתי נסבלת. הם משתמשים בערכים ומדברים גבוהה גבוהה, כשהמניעים אחרים לחלוטין. צריך להגיד את האמת, זה עצמו, מי שנלחם נגד שחיתות כביכול זה עצמו שחיתות".