Yaakov Lederman/Flash90

כך חסמה התקשורת את הגעת החילונים לבית שמש

כאשר מצד אחד המדינה משקיעה שני מיליון שקל במיתוג שכונת "נוה שמיר" בבית שמש כשכונה חילונית,באה התקשורת מן הצד השני ומעלה על נס את המיעוט הקיצוני בבית שמש כפי שהציפה השבוע את נושא שלטי הצניעות ובכך גורמת לחילוני השפוי לברוח מהשכונה החדשה

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

אם בעוד עשר שנים מישהו ינבור בהיסטוריה של בית שמש, וינסה להבין כיצד השקעה של מליוני שקלים למיתוג שכונת 'נוה שמיר' לציבור החילוני לא הצליחה, ובמקומה הוקמה שכונה חרדית לתפארת, הוא כנראה ימצא את כותרות העיתונים ואתרי האינטרנט של החודש האחרון כגורם המכריע להבנה ולהסבר הכללי כיצד בית שמש החרדית נבנית שלב אחרי שלב ושכונה אחרי שכונה, וכל השקעה ומסע פרסום לא בנושא לא מצליח להתרומם.

אולי זה מפתיע, אבל בימים שבהן החל הרישום הראשון של שכונת נוה שמיר באמצעות מערך ההגרלות של 'מחיר למשתכן', בדיוק באותו שבוע, בית שמש הגיעה לכותרות בעיתונות החילונית עם שלטי הצניעות. כותרות של דברי השופטים בבית המשפט העליון, כותרות של הצהרות המרכז הרפורמי, ולא פחות מכך תמונות של שלטי צניעות בבית שמש עולים ויורדים, בעיקר עולים.

ביזנעס שימושי

התקשורת החילונית כמובן לא סיפרה לאף אחד מקוראיה כי בסך הכל מדובר בקומץ שלטים שאפילו לא מגיע לעשר, כל קורא שמאמין למילה הכתובה בטוח כי המדרכות בבית שמש מופרדות, יש מדרכות לגברים ויש לנשים, ותחת כל עץ רענן יש הוראות של קוד לבוש, ויש שומרים שתפקידם לזרוק אבנים על מי שמפר את ההוראות ועוד כהנה.

ואם כך מציגים את בית שמש בתקשורת, בשעה שיפתחו את תיבות ההגרלה הגדולה של שכונת נוה שמיר, שאף אחד לא יתפלא אם יגלו כי אף חילוני לא הסכים להירשם להגרלות בבית שמש, וכל הדירות נפלו לידיים חרדיות.

"השכונה החילונית" בזהות חרדית יותר מתמיד

חשוב לזכור כי גם אם ישנם חילונים שלא שומעים חדשות ובמקרה נרשמו להגרלות בבית שמש, לכל קבלן קבלן שבונה בפרוייקט יש עוד 25% מהדירות שאותן הוא צריך למכור בכוחות עצמו, ואם את הדירות הזולות של מחיר למשתכן הוא הצליח להעיף בין לילה, את ה-25% הנותרים הוא יצטרך להזיע הרבה בכדי למכור אותן במחירי השוק. לאחר פרסום תמונות של הסיור השבוע בבית-שמש יחד עם רעשי הרקע של ההפגנות, לא נראה שחילוני אחד מהישוב יסכים לשים את כספו על קרן הצבי, ולכך הזהות של השכונה החדשה נראית חרדית יותר מתמיד.

ואף למרות שנעשו מאמצים מצד נציגי הליכוד בבית שמש לשווק את השכונה לציבור החילוני, אבל כל עוד שמי שתופס את השיח הציבורי בבית שמש הם מאבקים על שלטי הצניעות, לא נראה שמאמציהם ישאו פרי. ובפרט אם אותם אנשים בעצמם מתפתים לנצל את הסיטואציה בבית שמש בכדי להגיע לכותרות, ומול פיתוי שכזה כנראה קשה לעמוד, גם אם המחיר בסופו של יום יהיה לטובת הציבור החרדי.

אנחנו כמובן לא עושים וגם לא יכולים לעשות חשבונות שמים, אבל כשרואים עין בעין איך בית שמש נבנית לציבור החרדי, וגם אם יש שכונה שמקצים אותה מראש לציבור החילוני לא מצליחה להתרומם בגלל פרובוקציות מיותרות על שלטי צניעות שלא מפריעים לאיש, מבינים כי הדרך סלולה לעוד שכונה חרדית, והפעם זה לא ב'אשמת' החרדים…

מקור: http://bizzness.net/

4 תגובות

למה אתם מגלים את הסוד??

אולי באמת חבל להשקיע מליונים
נראה לי שהציבור החרדי ישמח בדירות אלו

אצל החרדיים בבית שמש אין סודות הכול פתוח

הייתי מעונין להיות מנוי לקבל בדיוור ישיר קבוע

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell