ועדת הפנים דחתה את מאות ההסתייגויות שהוגשו על חוק המרכולים. יו"ר הוועדה דודי אמסלם הודיע כי החוק לא יחול על אילת, וכן לא על חנויות נוחות שליד תחנות דלק. השפל החדש של האופוזיציה: מסרבת להתקזז עם ח"כ גליק שרעייתו נפטרה הבוקר

ועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם דחתה את מאות ההסתייגויות שהוגשו על חוק המרכולים, על ידי המחנה הציוני, יש עתיד, ישראל ביתנו, הרשימה המשותפת, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, ח"כ יואב קיש וח"כ ישראל אייכלר. הוגשה רביזיה על דחיית ההסתייגויות.

בתחילת הדיון הודיע יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם כי החוק יהיה הוראת שעה לחמש שנים, הוא לא יחול באזור סחר חופשי (אילת), וכי הוא מצטרף להסתייגות בדבר חנויות נוחות, כלומר הוא בעד פתיחת חנויות הנוחות שליד תחנות הדלק. הודעה על מועד הרביזיה וכן על דיון נוסף בחוק וההצבעה עליו תינתן בהמשך.

בתוך כך, לקושי הקואליציוני בגיוס רוב לאישור החוק התווסף הבוקר קושי נוסף עם הידיעה המצערת על פטירתה של רעייתו של ח"כ יהודה גליק. בקואליציה ציפו שהאופוזיציה תסכים להתקזז איתו לנוכח הנסיבות המצערות, אך ראשיה מסרבים לכך.

"אני משתתף מעומק הלב בצערו הגדול של ח"כ גליק על מות רעייתו. חוק המרכולים לא דחוף, 70 שנה חיינו פה מצוין בלעדיו. אין קיזוזים והקואליציה יכולה לדחות את ההצבעה. זה בידיה", הסביר יו"ר סיעת המחנ"צ, ח"כ יואל חסון.

ח"כישראל אייכלר נדרש לנושא ואמר: ,חוק המרכולים לא מיועד לחרדים. זהו מאבק על זכותם של אנשים מסורתיים שלא לעבוד בשבת. ילדים שהוריהם יוצאים לעבוד בשבת יתנתקו מהיהדות כמו שקרה למתבוללים בכל העולם. זה לא אינטרס חרדי". בראיון לאתר YNET הוא הוסיף: "באופוזיציה יודעים יפה מאוד להתקזז כשהם רוצים לצאת לטיולים בעולם. אבל כשיש מקרה הומניטרי פתאום מסרבים להתקזז. אם לא מוכנים להתקזז מסיבות המוניטריות צריך לאסור עליהם להתקזז במסעות תענוגות לחו"ל".

יו"ר הכנסת גינה את ההתנהלות הזו ואמר: "זכותה של האופוזיציה לא לקזז את יהודה גליק. זכותי לומר שאני מכיר תרבות אחרת. קורא לאופוזיציה לחזור בהם מההחלטה חסרת הרגישות הזו לטובת כולנו".

השר יריב לוין הצטרף לדברים וטען: "בדמוקרטיה, ההצבעות בכנסת צריכות לשקף את רצון הבוחר ולא לעוות את יחסי הכוחות על ידי גילוי חוסר רגישות וחוסר אנושיות מוחלט במקרים בהם אדם נמצא באבלו, או במיטת חוליו. חברי האופוזיציה שמרבים לדבר על זכויות אדם ומתהדרים כביכול בייצוג ההומניות עלי אדמות, מתנהגים כאחרוני העסקנים כאשר הודיעו שלא יקזזו את השר אזולאי ואת ח״כ גליק, לאחר שבשבוע שעבר השמיצו באופן בוטה את חברם ח״כ גילאון שגילה חמלה וסייע לשר אזולאי. בושה וחרפה״.