דיווח: כך מנעה ארה"ב מישראל לחסל את מפקד משמרות המהפכה

עיתון כוותי מדווח הבוקר כי לאחר 3 שנים של חילוקי דעות, הסכימו גורמי הביטחון בישראל ובארה"ב על חיסולו המתבקש של הגנרל קאסם סולימאני. ע"פ הדיווח, ישראל היתה קרובה לחיסולו בעבר אך ארה"ב הצליחה לטרפד את המהלך

איראן בוערת: רבבות הפגינו גם הלילה; מוסדות שלטון ומבני דת הוצתו • צפו

"ישראל וארצות הברית סיכמו ביניהן על חיסולו של מפקד משמרות המהפכה של איראן, הגנרל קאסם סולימאני": כך מדווח הבוקר עיתון היוצא לאור בכווית. ע"פ הדיווח, במשך 3 שנים היו חילוקי דעות בין ישראל לארה"ב בסוגיה זו, אך כעת הגיעו הצדדים להסכמה.

מקור ישראלי בכיר אמר לעיתון כי ישראל הייתה קרובה לחיסולו של סולימאני לפני שלוש שנים, אך כאשר נודע לארה"ב על התכנית היא הזהירה את האיראנים ובכך הצילה אותו.

בנוסף דווח כי ישראל היתה קרובה לחיסולו במספר הזדמנויות נוספות.

ראש ה-CIA שיגר מכתב אזהרה; הגנרל האיראני התעלם

כזכור, ראש סוכנות הביון המרכזית (CIA), מייק פומפיאו, דיווח לפני כחודש כי שיגר מכתב לגנרל העומד בראש כוח "קודס" של משמרות המהפכה באיראן, קאסם סולימאני, ולבכירים איראנים נוספים ובו "הביע את דאגתו" לנוכח ההתנהלות המאיימת הגוברת של איראן בעיקר. פומפיאו לא ציין מתי בדיוק נשלח המכתב.

במהלך פורום "ההגנה הלאומית על שם רייגן" בדרום קליפורניה, אמר פומפאו כי הוא שלח את המכתב אחרי שהבכיר האיראני רמז כי כוחותיו עלולים לתקוף חיילים אמריקנים בעיראק. "הבהרנו לו במכתב שאנחנו רואים בו ובאיראן אחראים לכל מתקפה נגד האינטרסים האמריקניים בעיראק מצד כוחות שבשליטתו", אמר במהלך הדיון. "רצינו להבהיר שהוא ושההנהגה באיראן מבינים זאת בצורה חדה וברורה".

לפי פומפאו, שעומד בראש ה-CIA מאז ינואר, סולימאני – האחראי על פעילות יחידת העלית של משמרות המהפכה מחוץ לשטחה של איראן – סירב לפתוח את המכתב. כלי תקשורת באיראן ציטטו יועץ בכיר למנהיג העליון של איראן עלי חמינאי, שאמר כי איש קשר מטעם ה-CIA ניסה למסור את המכתב לסולימאני כשהוא היה בחודש שעבר בעיירה הסורית אל-בו כמאל, שם הדפו צבא סוריה, חיזבאללה ומיליציות שיעיות את ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש).

"לא אקח את המכתב שלך ולא אקרא אותו ואין לי מה לומר לאנשים הללו", אמר סולימאני, לפי סוכנות הידיעות האיראנית פארס. באוקטובר דווח כי סולימאני הזהיר שוב ושוב מנהיגים כורדים בצפון עיראק כי עליהם לסגת מהעיר כירכוכ, ולא – יסתערו עליהם כוחות עיראקיים בתמיכת כוחות איראניים. הוא גם נסע לכורדיסטן העיראקית ונפגש עם מנהיגים מקומיים.

"צריך רק להסתכל על השבועות החולפים ועל המאמצים של האיראנים בצפון עיראק ולמקומות אחרים בעיראק כדי להבין שניסיונותיה להפוך להגמוניה במזרח התיכון ממשיכים להתגבר", אמר ראש ה-CIA. פומפאו אמר כי ערב הסעודית מוכנה לשיתוף פעולה מודיעיני גדול יותר עם מדינות האזור במטרה לעצו את איראן ואת האסלאם הקיצוני. "ראינו אותם עובדים עם הישראלים נגד הטרור באזור, ככל שנוכל להמשיך ולפתח את היחסים הללו, מדינות המפרץ והמזרח התיכון יהיו בטוחות יותר", אמר.

4 תגובות

אובמה.
ימח שמם וזכרם של כל שונאי ישראל

חבל שהתוכנית של ישראל לא היתה לחסל את הצורר אובמה
וחבל שאין לישראל תוכניות לחסל את ארגוני הטרור
'עדאלה' 'חיזבללה' 'שוברים שתיקה' 'יש דין'

רק בקריאת הכותרת ידעתי כבר שמדובר באובמה צורר היהודים ימח שמו וזכרו. שמענו מצדיק אחד שתיכף שנבחר לנשיא שאמר, אוי ואבוי. כוכב שחור זורח בשמי ארה"ב והוא היטלר השני. ירחם ה', זממו אל תפק.( מס מגילה, ו ע"א)

אובמה הוא פשוט סוכן אירני, עם הזמן זה הולך ונחשף

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *