עיריית ירושלים מנהלת מאבק מול האוצר על תקצובה, וראש העיר ניר ברקת החריף היום (ב') את המאבק מול שר האוצר משה כחלון בשורת צעדים כולל סגירת גנים ל-2,000 מילדי החינוך החרדי, טיפות חלב, ופיטורים של כ-2,150 עובדים

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת החריף היום (ב') את המאבק מול שר האוצר משה כחלון סביב תקציב 2018 של העירייה.

ברקת פנה לשר האוצר ואמר כי "אתה, משה כחלון, תישא באחריות הישירה לגורלם של מאות משפחות ירושלמיות שיאבדו את פרנסתן ולפגיעה אישית באיכות חייהם וברווחתם של 900 אלף תושבי ירושלים".

במסגרת תכנית החירום עליה הכריז ברקת במטרה להגביר את הלחץ על האוצר הוא הודיע כי העירייה נערכת לפיטורי 2,150 עובדים בכל אגפיה ובחברות העירוניות, וכן שורה של צעדים נוספים.
//www.jdn.co.il/breakingnews/930235
סגירת גנים ל-2,000 מילדי החינוך החרדי בשנת הלימודים הקרובה, סגירת כל טיפות החלב בעיר, פיטורי רופאים ואחיות במוסדות בריאות עירוניים, ביטול אבטחה בצהרונים לילדי גן ויסודי בכל רחבי העיר, סגירת השיטור העירוני, קיצוץ של 60% בשירותי הניקיון, ביטול תכנית בניית 2,000 כיתות לימוד חדשות בעיר, סגירת רשות התעסוקה, וקיצוץ משרות עובדים סוציאליים.

עוד אמר ברקת כי "דרישת האוצר לפיטורים וקיצוצים בשירותים העירוניים תנחית מכה אנושה על תושבי ירושלים שיקבלו פחות חינוך ופחות שירותים באופן שיביא לפגיעה אנושה בבירת ישראל. במשך חודשים ארוכים נאבקתי בכל כוחי כדי למנוע את רוע הגזירה, לצערי ולאכזבתי המרה כחלון בחר להתעלם".

כזכור ב-2017 העביר האוצר תקציב בגובה 525 מיליון שקל כאשר יתר משרדי הממשלה העבירו לעירייה עוד 175 מיליון שקל במסגרת סיכום שנעשה במהלך השנה. אולם עבור 2018 האוצר תיקצב את מענק הבירה ב-320 מיליון שקל והביע נכונות לבחון תוספת שתגדיל את התקציב ל-525 מיליון שקל שוב.

באוצר טוענים כי הדרישות שהגיעו אליהם מהעירייה עומדות על סכום של לפחות 850 מיליון שקל (תוספת של 150 מיליון שקל לשנה שעברה) וכי הן אינן מבוססות.
//www.jdn.co.il/news/israel/930719
אתמול חסמו עובדי העירייה את הכניסה למשרד האוצר באמצעות הנחת זבל במקום מה שהביא להגשת תלונה למשטרה על ידי האוצר כנגד העירייה. מנגד העירייה עתרה לבג"ץ נגד האוצר ויתר משרדי הממשלה בטענה שלא העבירו את מלוא הסכום במסגרת הסיכום של 2017.