ההצבעה על חוק המרכולים שהייתה אמורה להתקיים מחר נדחתה מחשש שאין רוב לקואליציה. הרופאים של ח"כ דוד אזולאי לא אישרו לו לצאת להצבעה ולא נמצא קיזוז לח"כ יהודה גליק שנעדר בעקבות שבעה על אשתו

נדחתה בשבוע ההצבעה על חוק המרכולים שאושר היום (ב') בוועדת הפנים ועורר כמה מהומות בקואליציה. החוק לא יעלה לדיון מחר בבוקר כמתוכנן משום שבקואליציה חוששים שאין רוב.

הקשיים בהעברת החוק נערמו בשל התנגדות חברי סיעת ישראל ביתנו והיעדרות חברי כנסת, בהם ח"כ יהודה גליק (ליכוד) שאשתו נפטרה הבוקר וח"כ דוד אזולאי (ש"ס) המתאושש מניתוח. רופאיו של ח"כ אזולאי לא אישרו לו לצאת להצבעה ולא נמצא חבר כנסת שיתקזז עם ח"כ גליק.

בנוסף לאלה, כמה חברי קואליציה מסרבים לתמוך בחוק, בהם ח"כ שרן השכל (ליכוד) שנמנעה בהצבעה על החוק בקריאה הראשונה וח"כ רחל עזריה (כולנו) שטרם ברור כיצד תצביע. יחד איתם גם ח"כ טלי פלסקוב (כולנו) המתנגדת לחוק.

האופוזיציה מצידה המשיכה את הקו התקיף וסירבה להתקזז עם חברי הכנסת, ולא משנה הסיבה. עם הודעת האופוזיציה על הסירוב להתקזז עם ח"כ גליק, התעוררה בכנסת סערה גדולה ושרי הליכוד האשימו את האופוזיציה בקביעת שפל חדש.

באופוזיציה לעומת זאת, טענו כי אין בכוונתם להתקזז וביקשו לדחות את החוק. לחילופין הציעו להתקזז עם חברי ישראל ביתנו שמתכוונים להתנגד.

סיעת ישראל ביתנו הודיעה מוקדם מהצפוי כי גם היא לא תסכים להתקזז על החוק ועל רקע הכרזה זו החלו חילופי מתקפות בין שרי הקואליציה. יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, האשים את ליברמן שהוא "עוסק במשחקי ילדים" ושהתנהגותו עלולה להוביל לבחירות.

יו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן תקף מנגד וטען כי "לבית היהודי יש מסורת של הפלת ממשלות ימין" וקיווה כי תסריט כזה לא יחזור על עצמו.