בנאום שנשא הבוקר הרמטכ"ל הוא התייחס בהרחבה למתיחות בגבול הדרום, סקר את השקעתה של איראן בסוריה, תימן, לבנון ועזה, וגם ענה לאהוד ברק שהזהיר מפני סירוב פקודה: "מרגע שניתנה פקודה לא רואה קצין שיקרא תיגר על שלטון בישראל"

"ההצהרות הקוראות להפעיל הרבה יותר כוח בשלב הזה כלפי הרצועה אינן אחראיות. הרתעה לא נבחנת או נמדדת ביום אחד ולא על פי העיתונים היומיים": כך אמר הבוקר הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט בהתייחס לירי לעבר ישראל מרצועת עזה.

לדבריו, "האינטרס הישראלי הוא שתשומת הלב העולמית תהיה באיראן ולא בעזה".

מלחמת ישראל-איראן כבר מתקיימת: מאחורי הקלעים של התקיפות בסוריה


אפרופו איראן, הרמטכ"ל טען כי היא משקיעה מיליארדים בחימוש בנות בריתה באזור. "ברצועת עזה הסכום עלה לאחרונה ל100כ-מיליון בשנה. חיזבאללה בין 700 מיליון למיליארד. סוריה- כמה מילארדים. בתימן ועיראק – מאות מיליונים בכל אחת מהמדינות".

הרמטכ"ל התייחס גם לאמירתו השנויה במחלוקת של שר הביטחון ורה"מ לשעבר לפיה אם מדיניות הממשלה תימשך – אנחנו צפויים לסירובי פקודה בצמרת מערכת הביטחון. אייזנקוט, שמודע לכך שיש מי שקישר בין הדברים לפגישתו עם ברק יממה קודם לכן, אמר: "כאחד שמשרת 40 שנים בצה"ל, אני לא רואה קצינים מסרבים פקודה על רקע של מדיניות. קציני צה"ל מבינים היטב את החוקים והכללים. אפשר להתווכח ולבטא עמדות אחרות. מרגע שניתנה פקודה לא רואה קצין שיקרא תיגר על שלטון בישראל", אמר.

דיווח: כך מנעה ארה"ב מישראל לחסל את מפקד משמרות המהפכה