ביום פטירת רעייתו, פנה שר הפנים אריה דרעי לרב היישוב עתניאל בו מתגורר ח"כ יהודה גליק, על מנת לבדוק האם הח"כ יכול לבוא להצביע בכנסת למרות האבל על מות רעייתו. דרעי: "ההצבעה נועדה לשמור על קדושת השבת, אם פגעתי בחברי יהודה אני מתנצל"

מהלך הניסיונות לגייס רוב להצבעה שתוכננה לאתמול (שני) במליאת הכנסת על חוק המרכולים, נבדקה גם האפשרות לקרוא לחבר הכנסת יהודה גליק למשכן, למרות ששעות לפני כן נפטרה רעייתו – כך דווח בחדשות 2. במסגרת הבדיקות שוחח השר אריה דרעי עם רב ביישוב עתניאל ובדק כיצד ניתן לאפשר לחבר הכנסת גליק להגיע להצבעה. לבסוף הוחלט על דחיית ההצבעה בשבוע.

במהלך ריאיון היום ברדיו "גלי ישראל", אישר דוברו של חבר הכנסת גליק, סעדיה גורדצקי, שגורמים פוליטיים ניסו לגרום לגליק לעזוב את השבעה ולהגיע להצבעה – כפי שפורסם אמש בחדשות 2. "יש לחצים כאלה", סיפר למראיינת מעיין אדם. "כמובן שלא אפרט מי ומה ומהו, אבל אני יכול לאשר וזה מצער אותי ממש".

השר דרעי אישר את הדברים ומסר: "אני כואב את כאב יהודה גליק על מות רעייתו ז״ל. פניתי אתמול לראש מועצת הר חברון כדי שיבדוק הלכתית עם רב היישוב עתניאל, האם מותר בזמן השבעה, להגיע להצבעה בכנסת שאמורה הייתה להיות היום ונועדה לשמור על קדושת השבת. אם פגעתי ברגשותיו של יהודה חברי – אני מתנצל".

סוער בכנסת: חילופי האשמות בקואליציה ובאופוזיציה בשל אי הקיזוזים