שוקי לרר

הגרמ"צ ברגמן: "בית שהאשה הולכת לאקדמיה, כבר לא יהיה בית של תורה"

"האישה חושבת שהיא תלך ללמוד באקדמיה מקצועות כשרים והשכר יעלה ממילא תהיה יותר הרווחה לבית, והבעל יוכל יותר ללמוד במנוחה ולהיות עמל בתורה. האישה חושבת שזה בא מיצר טוב. תדעו שזה טרף!" - התריע בעצרת לזכר מרן הגראי"ל זצוק"ל

רבבות תלמידות הסמינרים בירושלים התאספו הבוקר לעצרת הספד לזכר מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל. את הנאום המרכזי נשר חבר מועצת חכמי התורה, הגרמ"צ ברגמן שליט"א, אשר התריע מפני לימודי האקדמיה לנשים.

לדברי הגרמ"צ ברגמן, נשים חושבות כי טוב יעשו לו יילכו ללמוד באקדמיה, ובכך ירוויחו סכומי כסף גבוהים יותר בעבודתן ויאפשרו לבעליהן להמשיך ולשקוד על דלתות התורה. "אישה חושבת מחשבות, והיא חושבת שמחשבות אלו באות מהיצר טוב.

"אישה שרואה שבעלה יושב ולומד בכולל, ומה שמקבלים מהכולל זה הכנסה מועטת, וכמה שהאישה עובדת בכל אופן היא מביאה שכר נמוך והמצב דחוק – אז האישה חושבת שהיא תלך ללמוד באקדמיה מקצועות כשרים והשכר יעלה ממילא תהיה יותר הרווחה לבית, והבעל יוכל יותר ללמוד במנוחה ולהיות עמל בתורה".

"האישה חושבת שזה בא מיצר טוב. תדעו שזה טרף! זו מחשבה טרפה!, מפני שהחכמים וגדולי ישראל שאסרו את הדבר הם רואים את הסוף שבדבר – בית שהאשה הולכת לאקדמיה זה הרס הבית, הוא כבר לא יהיה בית של תורה! תזכרו את זה", התריע הגרמ"צ ברגמן בפני תלמידות הסמינרים.

6 תגובות

הגיע הזמן שבציבור החרדי יקומו סוף סוף מכבים אמיצים ויאמרו חד וחלק, לא, לגיוס. לא, לאקדמיות המתיוונות. ואם זה לא יקרה ביתר שאת, אז אני מפנה אותכם לספרו של הקדוש מהר"ח מצאנז זצ"ל "דברי חיים" על המועדים. בדרוש לפסח, בהשמטות. וזה מלבד,גדול המחטיאו יותר מן ההורגו.

מאיר, פספסת! המכבים כבר קמו והם קוראים כל הזמן 'מי לה' אלי?' למה אתה לא שומע?
בני העליה ומשפחותיהם קוראים תיגר לגיוס, והחניכים במוסדות על טהרת הקודש קוראים תיגר על גזירת האקדמיות והחינוך. חברה תפסיקו לישון! הבית בוער!!!

חבל ומצער מאוד שאין כאן עוד תגובות שמזדהות עם הנאמר כאן. "ותהי הא-מת נעדרת". בעוונות.

לא לקלל בנות צנועות ומצויונות

היזהרו בבנות צנועות וחסודות, שרוצות להשיג תואר כדי לפרנס ולקנות דירה בכבוד, שמהן תצא תורה

ולמה "מאיר" חושב שכל העולם חייב להזדהות עם התגובה שלו?
נהרא נהרא ופשטיה

אז איך בדיוק יהיה אפשר לחיות בכבוד?
ללמוד מקצוע לא שווה בסמינר לא נחשב השתדלות בכלל.
אני לחלוטין מסכימה עם כבוד הרב אבל מה התחליף?? שכר מינימום בגננות או לחפש פרוטקציה בהוראה?
אין עוד אפשרויות!!

לדעתי אם הדבר לא היה מפורסם בתקשורת החרדים על ריבוי מסלולים אקדמיים ועל מכללות שזה נשמע ונראה בכל מקום ברדיו בעיתונים אז הנושא הזה לא היה פוגעני כל כך אם כל אחת ואחת היית ההולכת לשאול דעת תורה כל מקרה לגופו בלי פרסומים הנושא הזה לא היה קיים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן