למרות שהבטיח שאם עד סוף שנת 2017 מחירי הדירות במדינת ישראל הוא יתפטר מתפקידו, טען יצחקי כי לא נכשל בתפקידו וכי זה פשוט עלול לקחת יותר זמן. הוא התחייב כי בשנת המס אליה נכנסנו בימים אלו, תהיה ירידה במחירי הדירות

למרות שבשנת 2015 הבטיח אביגדור יצחקי יו"ר מטה הדיור הלאומי במשרד האוצר שאם עד סוף שנת 2017 מחירי הדירות במדינת ישראל הוא יתפטר מתפקידו, בראיון לתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל טען יצחקי כי לא נכשל בתפקידו וכי זה פשוט עלול לקחת יותר זמן.

יצחקי טען כי שהחל את עבודתו במטה הדיור ההיצע עמד על פחות מ50 אלף דירות בבניה והיום עומדים על יותר מפי שניים, והירידה המובטחת עוד תגיע למרות שכרגע נרשמת עליה. "בשנת 2018 כבר תיהיה ירידה" הבטיח, עתודות הבנייה והשיווק במצב מעולה ונעשו המון דברים ב-3 השנים האחרונות. היציבות חזרה לשוק הדיור והקיפאון בשוק הוא לא סתם. "אנחנו גאים בזה, וזה יוביל לירידת מחירים", סיכם.

ביזנעס שימושי

יצחקי הוסיף כי איננו סומך על נתוני הלמ"ס שמראים עליה אולם אין לו כרגע נתונים סותרים. הוא ציין כי עבור הזוגות צעירים המחיר ירד דרמטית דרך תוכנית מחיר למשתכן, והגברת ההיצע המסיבית תוביל לירידה בהמשך. "אין לנו שליטה על כמה יירדו המחירים. מה שיש בצנרת אנחנו משווקים החוצה" אמר.

"אני עתיד לעזוב את תפקידי בלא קשר לכך, לא נכשלתי בעבודתי" אמר יצחקי וזאת כנראה עקב כך כי יצחקי מיועד לתפקיד יו"ר מפעל הפיס וככל הנראה צפוי לעזוב את מטה הדיור באוצר סביב חודש מארס הקרוב. באשר לשאלה האם מינויו החדש כבר סגור, אמר יצחקי: "זה סגור כמו שכל דבר במדינת ישראל סגור בצורה מסוימת, אבל ככל הנראה זה יקרה".

מקור: http://bizzness.net/