ארה"ב מחריפה את המסר כלפי הרשות הפלסטינית: לאחר דבריה של השגרירה באו"ם, ניקי היילי, צייץ הנשיא: "הורדנו מהשולחן את ירושלים וישראל היתה אמורה לשלם בשביל זה בעתיד, אבל הפלסטינים לא מוכנים בשלום בכלל"

גובר הזעם האמריקני על הסירוב הפלסטיני להיכנס למו"מ עם ישראל: "הורדנו מהשולחן את סוגיית ירושלים במשא ומתן ולכן ישראל הייתה צריכה לשלם יותר. אבל אם הפלסטינים לא מוכנים בכלל לדון בשלום, למה שנשלם להם את התשלומים הגדולים האלה בעתיד?", צייץ לפנות בוקר הנשיא דונלד טראמפ.

כזכור, אתמול דווח כי ארה"ב שולחת איום לפלסטינים ובו היא רומזת כי אם לא ישובו לשולחן המשא ומתן, היא תפסיק את הסיוע לאונר"א.

"הנשיא אמר שהוא לא רוצה להוסיף תקציב או לקצץ את המימון עד שהפלסטינים יסכימו לחזור למשא ומתן", אמרה שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, והוסיפה: "ההחלטה (בעצרת) לא הועילה למצב. אנחנו מנסים לקדם את תהליך השלום, אך אם זה לא יקרה – הנשיא לא ימשיך לממן את זה".

ארה"ב במסר לפלסטינים: אם לא יחודש המו"מ, נפסיק את תמיכתנו באונר"א

יצוין כי ארה"ב, היא התורמת הגדולה ביותר לסוכנות אונר"א – ומעבירה לקופתה כ-300 מליון דולר מדי שנה. רק בשנת 2016 תרמה לאונר"א 368,429,712 דולר.

לאחר עליית ממשל טראמפ הייתה ציפייה שארה"ב תפסיק את התמיכה באונר"א, שמנציחה את בעיית הפליטים הפלסטינים וגם מאפשרת במוסדות החינוך שלה הסתה נגד ישראל.

לפני כחודשיים גילו אנשי אונר"א, בפעם השנייה בתוך חמישה חודשים, מנהרה שנחפרה מתחת לבית ספר של הארגון בעזה. מקרה דומה אירע בתחילת יוני האחרון, כשנחשפה מנהרה של חמאס מתחת לבית ספר אחר בעזה.

לאחר מציאת המנהרה ביוני, קרא ראש הממשלה בנימין נתניהו "לפרק את הסוכנות". נתניהו סיפר אז כי העביר את דרישתו לשגרירת ארה"ב באו"ם היילי שביקרה בישראל. "אמרתי לה שהגיע הזמן שהאו"ם יבחן את המשך קיומו של אונר"א", הצהיר ראש הממשלה.