התפתחות דרמטית בפרשת השחיתות בראשל"צ: יזם הנדל"ן, דרור גלזר עומד על סף חתימה עם הפרקליטות על הסכם עד מדינה, שבמסגרתו הוא צפוי להודות שהעביר שוחד בסך 250 אלף שקל ל"גזבר" משה יוסף, מקורבו של ח"כ דוד ביטן

יזם הנדל"ן דרור גלזר, על סף חתימת הסכם עד מדינה בפרשת השחיתות בראשון לציון, כך פורסם הערב (ד') לראשונה בחדשות 2.

על פי הסיכום, גלזר יודה שהעביר 250 אלף שקל שוחד למשה יוסף, מקורבו של ח"כ דוד ביטן.

היום הותר לפרסום כי המשטרה עיכבה הבוקר לחקירה את רונן גינזבורג, מנכ"ל חברת הבנייה "דניה סיבוס" – ולאחר מכן החליטה על מעצרו.

החוקרים ביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרו של גינזבורג, שנחקר בחשד למעורבות בעבירות של מתן שוחד והלבנת הון לח"כ דוד ביטן ומעצרו הוארך ב-6 ימים.

מעצרו של גינזבורג התבצע כיממה לאחר ההתפתחות המשמעותית בחקירתו של ביטן ועדותו הנרחבת של איש העסקים משה יוסף. מנכ"ל חברת "דניה סיבוס" חשוד במתן כספי שוחד בסכומים גבוהים לח"כ ביטן ובכמה עבירות כלכליות נוספות.

אמש פורסם כי בלב החקירה עומדת חברת הבנייה, כשעל פי החשד, ביטן קיבל ממנה שוחד בסכום של 300 אלף שקלים. בסך הכל, בשתי הפרשיות שנחקרות כעת במשטרה, חשוד ח"כ ביטן בקבלת שוחד בסכום מצטבר של מעל חצי מיליון שקלים.

פרשת ביטן: מנכ"ל חברת בניה גדולה עוכב לחקירה


במשטרה מעריכים כי הכספים הועברו במסגרת פרויקט בנייה בראשון לציון בו התעניינה החברה. על פי החשד, בחברה פנו לביטן, שהפנה אותם לחברו והעד המרכזי בפרשה, איש העסקים משה יוסף, שקיבל מחברת הנדל"ן 300 אלף שקלים. לאחר מכן יוסף הנפיק חשבוניות, שהמשטרה חושדת שהן פיקטיביות, עבור מתן ייעוץ.