אמש שיגר הנשיא האמריקני איומים שלפיהם ארה"ב תקצץ את הסיוע לאונר"א במידה והרשות הפלסטינית לא תחדש את המו"מ. לדברי בכיר ישראלי, ישראל מרוצה מהקו האמריקני התקיף אבל אינה תומכת בקיצוץ הסיוע, מכיוון שזה מה שמחזיק את הרשות הפלסטינית בחיים

ישראל הופתעה מהקריאות המאיימות של טראמפ להפסקת הסיוע לפלסטינים. לדברי בכיר ישראלי, ישראל מרוצה מהקו האמריקני התקיף אבל אינה תומכת בהכרח בקיצוץ הסיוע האמריקני, כיוון שזה מה שמחזיק את הרשות הפלסטינית בחיים. כך פורסם לראשונה בחדשות 10.

כזכור, טראמפ כתב אתמול בחשבון הטוויטר שלו: "אנחנו משלמים להם מאות מיליוני דולרים בכל שנה – ולא מקבלים שום הערכה או כבוד, הם אפילו לא רוצים לדון על הסכם שלום עם ישראל. הורדנו את ירושלים, הנושא הקשה ביותר במשא ומתן, מהשולחן – וישראל תיאלץ לשלם יותר".

ארה"ב במסר לפלסטינים: אם לא יחודש המו"מ, נפסיק את תמיכתנו באונר"א


גם בכירי הבית הלבן הופתעו מדברי טראמפ, אבל נאלצו ליישר קו. בכיר בבית הלבן שיגר מסר מאיים נוסף כלפיי הפלסטינים: טראמפ מחוייב להשגת שלום אבל הוא לא יבזבז את כספי משלם המיסים, ולא יסבסד גורמים שמפיצים שקרים לגבי אמריקה. עוד אמר הבכיר בבית הלבן כי צוותו של טראמפ ממשיך לעבוד על "תכנית השלום" של הנשיא ויציג אותה בחודשים הקרובים.

טראמפ: "אם הפלסטינים לא מוכנים לדון בשלום – למה שנשלם להם"


מנגד הפלסטינים שידרו עמדה נגדית תקיפה ודחו את כל האיומים האמריקנים של הנשיא טראמפ ושל השגרירה ניקי היילי. דוברו של אבו מאזן אמר היום כי "לא נמכור את עקרונותינו".