הנוסח העמום של הודעת דובר צה"ל בעקבות התקיפה הלילה, היה חריג ביחס לאירועים קודמים. "תשתית טרור מרכזית" לצד ההבהרה כי צה"ל ימשיך לפעול "מעל ומתחת לקרקע" מובילים להערכה כי המטוסים השמידו מנהרת טרור בעזה

זה כבר הפך לריטואל קבוע: ארגוני הטרור משגרים רקטות לעבר ישראל ביום, צה"ל תוקף יעדי טרור לפנות בוקר ומפרסם על כך הודעה לכתבים הצבאיים.

יעדי הטרור שמותקפים בדרך כלל הם עמדות תצפית ריקות של חמאס, מה שגורר ביקורת מצד גורמים פוליטיים וביטחוניים שונים שמכנים את התקיפות הללו "תקיפות נדל"ן".

למרות זאת, עושה רושם שהתקיפה שבוצעה הלילה בתגובה לירי הרקטות אתמול, היתה חריגה. מי שרמז לכך הוא דו"צ עצמו שדיבר על ,תשתית טרור מרכזית, שהושמדה והותקפה.

באיזו תשתית מדובר? המשך ההודעה בהחלט מרמז על כך. "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל". הנוסח הזה מוביל להערכה שהיעד שהותקף הוא מנהרת טרור של ארגון הג'יהאד האיסלאמי.

בצה"ל, כך נראה, לוקחים בחשבון אפשרות של תגובה חריגה מצד הג'יהאד, ולכן הוסיפו את השורה הבאה: "אנו ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים ונפעל מול כל ניסיון להפר את הריבונות הישראלית".

בתגובה לירי הרקטות: צה"ל תקף "תשתית טרור מרכזית" ברצועת עזה

צה"ל לקבינט: "המצב ברצועת עזה מזכיר את הימים שלפני צוק איתן"