עברו את הגבול: בעיתון הארץ פרסמו קריקטורה המציגה את השר אריה דרעי כמחבל מתאבד המתפוצץ לבדו ליד סניף של רשת המחללת את קדושת השבת. במקום להתנצל, מו"ל העיתון ממשיך להסית: "מחבל עם חגורת נפץ שבא לחבל באורח חיים חילוני"

עיתון הארץ, פרסם קריקטורה של המאייר הקבוע שלהם עמוס בידרמן, בו נראה שר הפנים אריה דרעי כמו מחבל מתאבד המתקרב לסניף של רשת המחללת את קדושת השבת, ומתפוצץ לידה. על פי הקריקטורה, דרעי, הנראה כמחבל מתאבד, הוא הנפגע היחיד בפיגוע.

הקריקטורה המחרידה עוררה זעם רב ברשתות, כאשר עיתונאים רבים, פוליטיקאים ופעילי תנועת ש"ס מביעים את זעמם בעקבות פרסום הקריקטורה המבישה והמסיתה. בכותרת הקריקטורה נכתב "תאונת עבודה".

פעילי ש"ס הפיצו בתגובה הודעה בה נכתב: "הסתה לרצח חמורה! קריקטורה שמוצגת היום בעיתון הארץ מציגה את השר אריה דרעי כמחבל מתאבד בכניסה לחנות שפתוחה בשבת! עזות פנים והסתה חמורה לא פחות מהצגת הגיליוטנה בשד' רוטשילד".

ח"כ יעקב ליצמן אמר בתגובה, "הזדעזעתי לראות את הקריקטורה הבזויה היום בעיתון 'הארץ' המשווה את שר הפנים ידידי אריה מכלוף דרעי למחבל מתאבד. מדובר בחציית קו אדום של הסתה פרועה ושיסוי פומבי נגד שר בישראל".

ליצמן הוסיף: "אני מגנה בתוקף צורת ביטוי מעין זאת, המובילה להידרדרות השיח הפוליטי ולהתלהמות מסוכנת, כלפי נציגי הציבור החרדי העושים מלאכתם נאמנה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר: "עיתון הארץ אשר 'דואג' למיעוטים ופלורליזם מצליח כל פעם מחדש לשבור שיא חדש של רוע, אטימות, שנאה והסתה לכל מי שאינו נראה וחושב כמותם. מיותר לציין, כי זוועה זו אין לה שום מקום בשיח הציבור. כן לחילוקי דעות – לא להסתה פרועה".

ואם חשבתם שבעיתון ישקלו להתנצל על הפרסום הבזוי, שימו לב לציוץ הבא של מו"ל העיתון, עמוס שוקן. לדבריו, דרעי "אכן מחבל עם חגורת נפץ שבא לחבל באורח החיים החילוני ופוצץ את עצמו עם הכוחניות שלו. עוד קריקטורה מעולה של עמוס בידרמן".