השבת: שבת התכנסות והתוועדות רבתית בסאדיגורה

לרגל יום ההילולא החמישי של כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל שיחול בשבת, יתכנסו חסידי סאדיגורה לשבת התוועדות רבתית במרכז החסידות בבני ברק בראשות האדמו"ר שליט"א. אמש עלו החסידים אל ציון האדמו"ר זצ"ל בבית העלמין בגבעתיים

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

בבוקרו של יום י"ט טבת לפני חמש שנים התקבלה הבשורה המרה בקרב עם ישראל על הסתלקותו הפתאומית של כ"ק מרן האדמו"ר בעל ה'עקבי אבירים' מסאדיגורה זצ"ל ונערכה הלוויה המונית רוויית דמעות, יגון וצער. בימים אלו מציינים בחסידות סאדיגורה חמש שנים להסתלקותו. אמש (חמישי) אחר הצהריים עלו החסידים בראשות רבם, כ"ק מרן האדמו"ר מסאדיגורה שליט"א, לקברו בבית העלמין 'נחלת יצחק' בגבעתיים.

בסיומן של הכנות רבות שנערכו בקרב עסקני החצר, יתכנסו השבת (שמות) חסידי סאדיגורה בארץ לשבת התוועדות רבתית במרכז החסידות בבני ברק, וישהו במחיצת האדמו"ר. את סעודת יום השבת יסעדו החסידים בצוותא באולם הממוקם סמוך לבית המדרש הגדול של החסידות בעיר, שם ישאו דברים ראשי ומשפיעי החסידות בגודל הזכות להידבק בדרכיו הטהורים שהשאיר האדמו"ר זצ"ל. את שלחנותיו הטהורים יערוך האדמו"ר בהשתתפות קהל רב, בהן ישננו וילמדו ממעשיו וגדלותו של האדמו"ר זצ"ל.

ציבור החסידים לא גומרים לשוח מסיפורי מופת שהיו במחיצת קדשו בכל עת ומהנהגותיו שהיו לשם דבר בכל תחום וענין, ובמידותיו הנאצלות. האיך מסר נפשו כל ימיו לטובת ישראל, ופעל בכל לב ונפש שלא תשתכח תורה מישראל, הנהיג את קהל עדת ישורון במשך יותר משלושים שנה עד לעלותו לשמי רום ביום י"ט טבת ה'תשע"ג.

במהלך השבוע האחרון נערכו כינוסים רבים בבתי המדרש של החסידות בארץ ובעולם, בהם העלו את זכרו הטהור, ונשמעו עובדות, הנהגות מעבודתו הקדושה וסיפורי מופת רבים אשר הפליא לפעול לישועתן של ישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן