ההסתדרות החליטה לפתוח בשביתה של עובדי עיריית ירושלים במחאה על פיטורי כ-2,000 מעובדי העירייה, עקב אי קבלת תקציב ממשרד האוצר. גורמים בהסתדרות: "השביתה לא מוגבלת בזמן" • במסגרת השביתה לא יתבצע פינוי אשפה, למעט בתי חולים ובתי אבות, ולא תהיה קבלת קהל בעיריית ירושלים

ההסתדרות החליטה לפתוח בשביתה של עובדי עיריית ירושלים במחאה על ההחלטה לפטר כ-2,000 מעובדי העירייה על ידי ראש העירייה ניר ברקת, בעקבות הסכסוך המתמשך שלו עם שר האוצר, משה כחלון.

במסגרת השביתה לא יתבצע פינוי אשפה בבירה, למעט בתי חולים ובתי אבות, ולא תהיה קבלת קהל בעיריית ירושלים.

דני בונפיל, יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, אמר כי: "השביתה לא מוגבלת בזמן. מרגע שהוחלט לשלוח מכתבי שימוע לקראת פיטורים, החלטתי להפסיק את כל פעילות עובדי עיריית ירושלים. נעניתי לבקשת ראש העיר ברקת להפעיל כרגיל את מערכת החינוך, אבל גם זה לא לאורך זמן. השביתה מתקיימת כי ראש העיר החליט לפטר עובדים בגלל שלא קיבל את התקציב ממשרד האוצר. העובדים לפני כולם".

כזכור בשבוע שעבר הפגינו עובדי עיריית ירושלים ופרקו ערימות של אשפה ממשאיות סמוך למשרד האוצר.

ברקת פתח בקמפיין נוסף נגד כחלון ופיזר ערמות זבל מול האוצר


על ערימות האשפה פיזרו העובדים שלטים ובהם הכיתוב: "כחלון ויתר על ירושלים".
בעקבות חסימת הזבל, משרד האוצר שלח מכתבי תלונה למפקד מחוז ירושלים ולשר להגנת הסביבה (וירושלים) זאב אלקין. מעיריית ירושלים נמסר: "הפגיעה הקשה של שר האוצר בירושלים פוגעת בראש ובראשונה בעובדים ובתושבים. המהלכים שנוקטת הסתדרות מרחב ירושלים כשותפה במאבק למען ירושלים, מעבירה מסר ברור לשר האוצר: ירושלים היא מעל הכל, ולא ניתן לו לפגוע בה בגלל פוליטיקה קטנה".