הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף הביע את התנגדותו להצעת חוק עונש מוות למחבלים, הן בשל החשש כי החוק יחול על יהודים, והן בשל הסכנה ליהודי העולם. "זה לא שמאל או ימין, זה קשור לשיקול דעת של רב גדול", אמר בשיעורו השבועי

במהלך השיעור השבועי של מרן הראשון לציון הנמסר מידי מוצאי שבת, הביע הגר"י יוסף שליט"א התנגדות להצעת חוק עונש מוות למחבלים, אותו מקדם יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן. הצעת החוק עברה השבוע בקריאה טרומית, בתמיכת חברי הכנסת של מפלגת ש"ס, לעומת חברי הכנסת של יהדות התורה שנמנעו בהצבעה.

"אם יעשו חוק 'עונש מוות למחבלים', מחר יהיה מחבל יהודי, ה' ירחם, אז מה יצטרכו לדון את אותו יהודי ששרף.. יצטרכו לדון אותו למיתה, מגיע לו מיתה, אבל מיתה בידי שמיים, שיקבל מחלה או תאונת דרכים, אבל אתה יכול להרוג אותו? אנחנו הסנהדרין?". יצויין כי לא מדובר בחשש בלבד. במהלך הדיון בכנס על הצעת החוק, במענה לשאלת ח"כ אחמד טיבי, ענה ראש הממשלה נתניהו כי החוק יחול גם על יהודים.

הראשל"צ סיפר, "היינו פעם במפגש אצל נשיא המדינה, ראשי דתות, קם שם אחד – נשיא בית הדין השרעי, התחיל לדבר נגד היהודים בגלל אותו אחד ששרף את המשפחה בדומא. אחר כך אני קמתי לדבר, אמרתי לו 'הבאת דוגמא אחת.. אצלכם יש מעשים בכל יום, אלפים ורבבות, אתה משווה? יש אחד וכולם הוקיעו אותו, הרבנים הראשיים פרסמו הודעת גינוי, אתם פרסמתם הודעת גינוי על מה שעשו ששחטו בליל שבת, כל הפיגועים', עניתי לו".

הגר"י יוסף הוסיף עוד הסבר למה להתנגד לחוק. "מהגזר דין עד הביצוע, איזה רעש יהיה בעולם. היהודים בצרפת, בספרד, בכל המקומות – יהיו בסכנה. גם כמה הרווח בזה? כל אנשי הביטחון אומרים שאין בזה הרבה רווח. לכן זו הסיבה שתמיד היו החכמים הגדולים, האמתיים, נגד החוק הזה. זה לא שמאל או ימין, זה קשור לשיקול דעת של רב גדול".

"בזמן שהחיים איבדו את ערכם, חשוב שנוכיח עד כמה יקרים אצלנו חיי אדם"