ראש הממשלה התייחס בישיבת שרי הליכוד לקרע במפלגה בעקבות התנגדותה של שרן השכל לחוק המרכולים, והצהיר: "כולם חייבים לתמוך בו". השרים הנגבי וגמליאל גיבו את השכל: "חוק מיותר שיוביל לנזק כבד"

נמשכת הסערה בליכוד בעקבות ההתנגדות הפנימית לחוק המרכולים: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לנושא בישיבת שרי המפלגה והבהיר לנוכחים: "החוק הזה חייב לעבור עוד השבוע". לדבריו, "כל החברים מחוייבים לתמוך בו.

מי שיצאו להגנתה של השכל אלו השרים צחי הנגבי וגילה גמליאל, שכינו את החוק "מיותר". לטענתם, החוק יגרום לנזק כבד.

השכל: "דוד אמסלם חצה קו אדום בהתנהגותו הביריונית"

מוקדם יותר דיווחנו כי תנועת הליכוד ויו"ר הסיעה ח"כ דודי אמסלם עתרו היום לבית הדין העליון של התנועה בדרישה להפסיק את חברותה של ח"כ שרן השכל מהתנועה לאחר שהודיעה כי אין בכוונתה לקיים את החלטת סיעת הליכוד בכנסת, לפיה על חברי הכנסת מטעם הליכוד להצביע בכנסת על חוק המרכולים.

מתנועת הליכוד נמסר כי הצהרתה של חה"כ השכל לפיה היא אינה מתכוונת להצביע עם הסיעה בעד הצעת חוק המרכולים מהווה סיוע של ממש למפלגות המתחרות בליכוד ומפרה את החלטות הסיעה בכנסת. "נסיבות אלה מהוות עילה להפסקת חברות של המשיבה בתנועה לפי סעיפים 21א(ו) ו- 4 לחוקת תנועת הליכוד", נכתב בעתירה.

השכל עצמה הגיבה לדברים ובחרה להשתלח בש"ס ובהצעת החוק: ״חוק המרכולים הוא חוק של מפלגה שבקושי עוברת את אחוז החסימה וכופה אורח חיים על ציבור שלם. זה חוק שמפלה בין עיר לעיר, מעמיק את השסע החילוני חרדי ומחייה ומלבה את הסכסוך הקשה משנות ה-90 על צביון המדינה. הליכוד היא תנועה מגוונת ומורכבת משומרי מסורת, דתיים וחילוניים. אנשים שהולכים בשבת בבוקר לבית הכנסת ובצהריים יושבים בבית קפה. רוב מצביעי הליכוד מתנגדים לחוק המרכולים".

לטענתה, "יו״ר הקואליציה החדש חצה קו אדום בהתנהגותו הבריונות, שלא מתאימה לרוח הליכוד וההדר הבית״רי, הערכים הליברלים רוויזיונסטים שהנחילו אבות התנועה, זאב ז׳בוטינסקי ומנחם בגין הם הערכים עליהם נשבעתי להגן, ולא על גחמות של שר כזה או אחר, שיוצרות קרע בעם ישראל. אני לא אתן לזה לקרות. שבירת הכלים בשבועות האחרונים גורמת לנזק אלקטוריאלי חמור לתנועה שלי".