פלאש 90

הגר"ג אדלשטיין נגד לימודי אקדמיה: "מקבלים השפעה של חוסר יראת שמים"

"בשביל פרנסה מאבדים זכויות, והתוצאות אחר כך שגם המשפחה והילדים מושפעים, מקבלים השפעה של חוסר יראת שמים מכל הניסיונות שיש באקדמיה", כך אמר מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין למנהלי הסמינרים שעלו למעונו

מספר מנהלי סמינרים עלו למעונו של מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין לקראת כינוס שיערכו לזכרו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, לשמוע דברי הדרכה והכוונה לקראת הכינוס והמסרים שיובאו בו.

"הדבר הראשון הוא אמונה, לדעת שיש השגחה פרטית, והכל בידי שמים. פרנסה בידי שמים, וגם שידוכים בידי שמים, וזה תלוי בזכויות, מן השמים נותנים לפי הזכויות, לפי הזכויות יש פרנסה, ויש שידוכים טובים, וגם זוכים לחנך, ולהשפיע זיכוי הרבים, צריכים קודם זכויות כדי לזכות את הרבים, כמו שאמרו במשנה 'משה זכה וזיכה את הרבים', קודם זכה בעצמו, ואחר כך זיכה את הרבים.

המשיך מרן הגר"ג והעביר בדבריו למנהלים: "אבל אמונה זה העיקר והיסוד לכל התורה כולה, כמו שאמרו 'בא חבקוק והעמידן על אחת שנאמר וצדיק באמונתו יחיה', וגם יראת שמים, לפעמים יש אמונה בלי יראת שמים… וצריכים גם יראת שמים, יראה! פחד! לפחד מהגיהינום, בודאי, יש גיהינום ואין הפקר".

בהתייחסות לנשים היוצאות ללמוד באקדמיה אמר במענה לדברי אחד המנהלים כי בנות סבורות כי כך ירוויחו יותר כסף: "זה לא נכון. זה לא נכון. מרן הגראי"ל זצ"ל כבר אסר זאת. וזה גם לא נכון, מאבדים זכויות בזה, בשביל פרנסה מאבדים זכויות, והתוצאות אחר כך שגם המשפחה והילדים מושפעים, מקבלים השפעה של חוסר יראת שמים מכל הניסיונות שיש באקדמיה.

"צריכים לדעת שהפרנסה היא מן השמים, הכל בידי שמים, וצריכים שיהיה כדין, צריך שאלת חכם בר סמכא על כל דבר, ולא מפסידים, רק מרוויחים מזה, מרוויחים מזה גם בגשמיות וגם ברוחניות, גם בעולם הזה וגם בעולם הבא מרוויחים".

הגרמ"צ ברגמן: "בית שהאשה הולכת לאקדמיה, כבר לא יהיה בית של תורה"

6 תגובות

הרב אידלשטיין הממשיך של מרן

גודר גדר ועומד בפרץ!
הלואי שיצליח לעצור את החורבן המתחולל נגד עינינו זה למעלה מעשור!

כמה טהרה רואים עליו!!

לא מבין איך מתעלמים מגמרא מפורשת, אמר ר'עקיבא, הלומד בספרים חיצונים, אין לו חלק לעוה"ב. חדשים מקרוב באו, לא שיערום אבותיכם, חוצנים חיצונים מתלמידי משה מנדלסון שר"י, ובשאט נפש, חוצפה יתירה ועזות מצח עוברים על גדול המחטיאו יותר מן ההורגו. בספר "אהבת חיים" עה"ת כתב שמי שקורא בספרים הללו שואב לקרבו את הטומאה של המחבר. וכעין זה ראיתי גם בספר המדות למוהר"ן זצ"ל שכתב שם, אל תלמד בספר שלמד בו רשע כי האותיות ירשיעו אותך. כל שכן אם רשע כתב. (ערך "לימוד" עי"ש). וגם לאלה המתיימרים בעלי שם, הנה ה' אמר לשמואל, אל תביט אל מראהו וגובה קומתו, כי מאסתיהו מלהיות מלך. ואמרו חז"ל, משמע עד השתא הוה רחים. ה' ישמור.

יש לי שאלה נוקבת!
מרשים לי?
אני קוראת תגובות באתר הזה,
וחלקן ממש ניכר בהם שנכתבו ע"י אנשים יראי שמיים.
אז התמיהה עולה מאליה!
מה לכם,למען השם,ולאתר חדשות???!!
באמת שואלת
לא מתריסה.

למה לא פרסמו את התגובה שלי?
היא בעייתית?
אשמח בתשובה
תודה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן