בקואליציה מעריכים כי קיים רוב דחוק לחוק המרכולים, למרות ההיעדרות של ח"כ מוטי יוגב. ראש הממשלה נחוש לסיים את הסאגה כבר היום. בעקבות איומי האופוזיציה: ראשי הקואליציה החליטו להפעיל את הנוהל המונע פיליבסטר

למרות הרוב הדחוק, אולי אפילו השיוויון בין התומכים למתנגדים, ראש הממשלה החליט להעלות את חוק המרכולים להצבעה עוד היום. בקואליציה טוענים כי תמונת המצב נכון לעכשיו היא יתרון דחוק של קול אחד לתומכים.

באופוזיציה איימו בקיום פיליבסטר סביב הצעת החוק, אולם ראשי הקואליציה החליטו להפעיל באופן חריג את סעיף 98 לתקנון הכנסת, סעיף הבולם את ביצוע הפיליבסטר על-ידי חברי הכנסת של האופוזיציה.

מוקדם יותר התייחס ח"כ משה גפני למצב יחסי הכוחות לקראת ההצבעה ואמר: "זה עומד על חודו של קול. אנחנו לא מסכימים שתהיה עיר אחת שמוחרגת מהענין, הסכמנו על דברים אחרים לפי הסטטוס קוו. האופוזיציה בכל דבר הולכת נגד הממשלה, זה תפקידה. הבעיה שיש בקואליציה כמה שמתפקדים כמו אופוזיציה".

בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' הוא הוסיף: "הייתי רוצה שתל אביב תהיה סגורה בשבת, אבל לא על זה חוק המרכולים. חוק המרכולים שעליו מדובר זה מכאן ואילך. מה שהיה היה. עירייה שתרצה חוק עזר חדש תצטרך את אישור משרד הפנים".

כזכור, בישיבת ראשי הקואליציה אתמול הוחלט כי חנויות הנוחות יוחרגו מהחוק שמוביל שר הפנים אריה דרעי, ויוכלו להמשיך לפעול בשבתות.

בהתייחסות לחוק הבהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי: "החוק הזה חייב לעבור עוד השבוע". במהלך ישיבת שרי הליכוד הוסיף נתניהו, בהתייחסות להצהרת ח"כים מהמפלגה כי יתנגדו להצעת החוק: "כל החברים מחוייבים לתמוך בו". מוקדם יותר דיווחנו כי תנועת הליכוד ויו"ר הסיעה ח"כ דודי אמסלם עתרו היום לבית הדין העליון של התנועה בדרישה להפסיק את חברותה של ח"כ שרן השכל מהתנועה לאחר שהודיעה כי אין בכוונתה לקיים את החלטת סיעת הליכוד בכנסת, לפיה על חברי הכנסת מטעם הליכוד להצביע בכנסת על חוק המרכולים.