בישיבת סיעת ישראל ביתנו אמר ליברמן: "נעשה את מירב המאמצים על מנת שהחוק הזה לא יעבור". ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לחברי סיעת הליכוד כי "מי שמצביע נגד החוק, זה כמו להצביע על הפלת הממשלה" • עדיין לא ברור אם החוק יעלה היום להצבעה

בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן, "כמו שהיה כבר בפעמים הקודמות, ישראל ביתנו תצביע נגד חוק המרכולים. השרה סופה לנדבר לא תהיה באולם בזמן ההצבעה, אנחנו כמובן לא ניתן שום קיזוזים בנושא ונצביע כמו שהצבענו. אנחנו נעשה את מירב המאמצים על מנת שהחוק הזה לא יעבור".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר במהלך ישיבת סיעת הליכוד כי יו"ר הקואליציה דודי אמסלם ממתין לראות אם יושג רוב בהצבעה על החוק. נתניהו הבהיר כי אם יושג רוב, תתקיים היום הצבעה, אך אם לא, ההצבעה תידחה. אחרי יציאת המצלמות מישיבת הסיעה אמר נתניהו לנוכחים: "מי שמצביע נגד החוק, זה כמו להצביע על הפלת הממשלה", בכוונו לדברי ליברמן.

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי למרות החששות כי תהיה פגיעה בסטטוס-קוו, החוק לא משנה הרבה. עוד לפני כן אמר נתניהו בפתח ישיבת הסיעה: "אני מבין שעדיין מחכים לתשובה מהאופוזיציה על קיזוז לחברי הכנסת יוסי יונה ומוטי יוגב, שאני רוצה להשתתף בצערם על מות יקירם", אמר נתניהו שהוסיף: "אנחנו מתכוננים גם לחוק התקציב וזה לא ימנע מאיתנו להעביר אותו בממשלה ביום חמישי ואחר כך להעביר את התקציב וחוק ההסדרים בכנסת כדי שנוכל לעשות דברים טובים".

זמן קצר לאחר מכן השיב מרכז האופוזיציה יואל חסון לנתניהו, והבהיר כי האופוזיציה לא תיענה לבקשת הקיזוז. "‏שמעתי שנתניהו מחכה לתשובה מהאופוזיציה לגבי קיזוז על חוק המרכולים", צייץ בחשבון הטוויטר שלו. "התשובה ברורה כבוד ראש הממשלה, אין קיזוזים".

גורם בכיר בקואליציה אמר לפני זמן קצר כי יש רוב דחוק של קול או שניים על פני האופוזיציה אך קיים קושי להצביע ברוב כזה על מאות הסתייגויות מחשש שחלק מהן יתקבלו בטעות. בנוסף, גורמים בליכוד הביעו חשש מכך שח"כ יוסי יונה יפתיע ויבוא להצביע אך יונה הצהיר כי לא יגיע.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, אמר בפתח ישיבת הסיעה שלו כי חוק המרכולים הוא "לא חוק למען השבת. זה חוק נגד השבת. השבת נועדה לקרב בין אנשים, להיות מה שמאחד את עם ישראל. לא לייצר מריבות וסכסוכים. זה חוק מעליב. זה עלבון לכל אזרח ישראלי. חילוני, מסורתי, דתי. באים אלינו הביתה, ואומרים לנו מה לעשות". עוד אמר: "אני קורא לחברי הכנסת של הליכוד, לחברי הכנסת של כולנו, להצביע נגד חוק המרכולים. להצביע נגד העלבון הזה. שלא ינהלו לנו את החיים".