"מרוץ נגד הזמן": המצוד אחרי המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח הי"ד נמשך זה הלילה השלישי ברציפות. כוחות גדולים של צה"ל, בסיוע כוחות מיוחדים, פועלים בכל מרחב שכם, כאשר הכתר על העיר והכפרים הסמוכות לה - נמשך

הלילה המשיכו כוחות הביטחון בפעילות המבצעית בעקבות פיגוע הירי שהתרחש ביום שלישי האחרון סמוך לחוות גלעד, בו נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד.

במסגרת הפעילות נמשך הכתר על העיר שכם ועל הכפרים הסמוכים לה. כוחות מהחטיבה המרחבית ״שומרון״ בסיוע כוחות מיוחדים ביצעו מספר סריקות במרחב במטרה לאתר את המפגעים, זאת במקביל לפעילות המודיעינית ולחקירה המתבצעת.
לצד אלה המשיכו הכוחות בפעילות ההגנה בצירים ובישובים במטרה לשמור על ביטחונם של תושבי הגזרה.

יצוין כי במערכת הביטחון חוששים מגדירים את המצוד אחרי המחבלים כ"מרוץ נגד הזמן". הסיבה: חשש מפני פיגוע נוסף או יותר אותו הם יבצעו.

האזרח שהתריע מפני הפיגוע הטיח ברמטכ"ל: "למה זה מגיע לנו?" • צפו

בנוסף, במהלך סריקות למציאת אמצעי לחימה בלתי חוקיים במרחב הכפר אום א-תות שבגזרת החטיבה המרחבית ״מנשה״ נמצאו שני כלי נשק.

בתוך כך, במהלך הלילה עצרו כוחות צה״ל, שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו״ש 18 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוהב״ט. החשודים והממצאים הועברו לחקירת כוהב"ט.

עליית מדרגה: האם חמאס עומד מאחורי פיגוע הירי בשומרון?

כזכור, אתמול אמר ראש הממשלה: "דיברתי עם ראש השב"כ. הוא עדכן אותי לגבי החקירה המאומצת שנעשית בעניין הפיגוע הרצחני אתמול. אין לי ספק שזה עניין של זמן שנגיע למרצחים ואני מקווה שלא הרבה זמן. אנו מחויבים לזה".

צילומים: דובר צה"ל