סגן שר הבריאות החדש-ישן בראיון ראשון לאחר המינוי: מבטיח לא לוותר בנושא חוק הגיוס, מסביר מדוע למרות שהממשלה יציבה היא לא תשלים את ימיה ומבטיח: "גם עוד עשרות שנים לא ימונה שר ליהדות התורה"

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, העניק הבוקר ראיון לגל"צ והתייחס לתקופה שעברה מאז התפטרותו מתפקיד שר, ולמינויו המחודש לסגן שר אתמול. "אני לא דרכתי במשרד הבריאות כי אני חושב שברגע שהתפטרתי – התפטרתי. נכון שחלק מהצוות נשאר עד שיתבהרו העניינים. כשהודעתי על התפטרות אף אחד לא חשב על אופציה שאני אחזור למשרד. היוזמה הזאת נולדה בהמשך".

על חוק המרכולים שאושר בכנסת אמר ליצמן: "חוק המרכולים ימנע שינוי לרעה בסטטוס קוו. איימתי מפורש על נתניהו שאם החוק לא יעבור הממשלה תיפול. הייתי מפיל על זה את הממשלה".

על חוק הגיוס והפרסומים שנתניהו אמר לח"כים החרדים שהוא לא יעביר עוד חקיקה למענם "משום שזה מחזק את לפיד" אמר ליצמן: "יש לנו הסכמים קואליציונים עם נתניהו. אני מצפה לקיים את זה".

ליצמן נשאל על אורך ימיה של הממשלה, והפתיע כשהעריך שהיא תיפול מספר חודשים לפני המועד הקבוע בחוק: "הבחירות יתקיימו במאי 2019, מספר חודשים לפני סיום המועד החוקי שלה. הסיבה: כמעט אף ממשלה לא הצליחה להשמיע את ימיה".

על חזרתו למשרד הבריאות בתפקיד סגן שר בלבד אמר ליצמן: "יותר לא ימונה אף שר מיהדות התורה. גם לא עוד עשרות שנים. בג"ץ עשה לי עוול נוראי כשחייב אותי להתמנות לשר, למרות שאף סגן שר לא קיבל הוראה דומה".

למרות התרגיל המסריח של האופוזיציה: הכנסת אישרה את חוק ליצמן