יחסיהם של ראש הממשלה ושר האוצר ידעו עליות ומורדות, אך לקראת העברת תקציב 2019 הם שוב מציגים פריחה ביחסים. "אני ושר האוצר ביחסים מצויינים", אמר הבוקר רה"מ, לאחר שאמש התנער כחלון מהאמירה לפיה הוא ונתניהו "כבר לא"

"אלך לממשלה על מנת להעביר תקציב. השר כחלון ואני עובדים מצוין ביחד ואנחנו נביא תקציב מצוין וחוק הסדרים מצוין. אנחנו נעביר את התקציב היום ובתוך חודשיים הוא יעבור בקריאה שנייה ושלישית. הדבר הזה נותן יציבות לחברה של מדינת ישראל:" כך אמר הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במהלך נאומו בועידת 'גלובס'.

דבריו של נתניהו מגיעים לאחר הצהרתו המעודדת (מבחינתו) של שר האוצר, משה כחלון, שאמר אתמול באותו מעמד: "אני לא מפרק קואליציות". לדבריו, "שר אוצר הוא לא גזבר. יש לי מדיניות ברורה, מדינית כלכלית ולכן אני מצליח לקדם את הנושאים שבהם אני מאמין. אני לא מפרק קואליציות".

הוא נשאל כיצד יחסיו עם נתניהו וענה: "כבר לא, לא" – ברמז לדבריו הקודמים, אז אמר "כבר לא". בניגוד לכך על יחסיו עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, בעבר שותפו בכולנו, אמר: "כבר לא".

הוא הוסיף: "לא תמכתי בחוק הצרפתי, בשינוי בהרכב הוועדה לבחירת שופטים. כמו שאני מעביר חוקים שחלק מהקואליציה לא אוהבים, הם גם תומכים בזה. כל זמן שאני שותף בקואליציה, אני מחויב להסכמים קואליציוניים. דברים שאני יכול לחיות איתם".

הלחץ כולו עליו: מה יעשה כחלון אחרי שיפורסמו המלצות המשטרה

מקורבו של נתניהו תקף בחריפות את כחלון; בליכוד מיהרו להתנער