בית שהם בתל אביב פונה מדייריו הקודמים והושכר ליזם אלעד הדר שמסב אותו לקניון העסקים הראשון בישראל • בשבוע שעבר הושכר המשרד הקטן ביותר המתפרש על פני 3 מטרים

משרד זעיר בגודל של 3 מ"ר הושכר בשבוע שעבר לדייר הראשון בקניון העסקים הראשון בישראל שיאכלס כ 80 עסקים שיעניקו שירותים בעיקר לחברות ועסקים. "הקניון העסקי מאפשר לחברות גדולות וגם לבעלי עסקים קטנים לפתוח שלוחה בתל אביב ובכך לשדרג את מערך הלקוחות שלהם", מסביר אלעד הדר.

חברת success היא חברת הייעוץ העסקי הגדולה בישראל ובין הגדולות באירופה. מפעילה כ15 סניפים ברחבי העולם המספקים ייעוץ עסקי לבעלי עסקים וליזמים. אלעד הדר, בעלי ומנכ"ל החברה, הבין כי הקשר בין בעלי העסקים הוא הכוח האמיתי בשוק והחליט לפתח מיזם שההנחה הזו תהווה לו בסיס. בחודשים הקרובים ייפתח הקניון העסקי הראשון.

מי ששכר את המשרד הקטן, הוא גרגורי, קבלן שיפוצים מעפולה, שישלם עבור החדרון סכום של 1,400 שקלים בחודש. במשרד הקטן אין חלונות וניתן להכניס אליו רק שולחן עבודה קטן ומחשב, אך למרות זאת גרגורי טוען כי עבורו זה מספיק. "חלונות זה למפונקים", הוא צוחק.

"יש מספיק אוויר במסדרון חוץ מזה שעם הזיהום אוויר של תל אביב – באמת שעדיף כבר לא לנשום", הוא מוסיף. "איפה הייתם מעדיפים לקבל שירות, בגבעתיים או תל אביב? אם אתה מתחת לגיל 80 כנראה שהיוקרה של תל אביב תעשה לך את זה הרבה יותר".

"בתור קבלן שיפוצים אני הרבה זמן בשטח", מספר גרגורי. "אני לא מתכוון לבלות הרבה זמן במשרד וכשאני נמצא אני צריך פשוט את השולחן עם המחשב שלי, פינה קטנה ושקטה. אבל תהיו בטוחים שהדלת כנראה תהיה פתוחה רוב הזמן".

הקניון העסקי ישתרע על פני 2,500 מ"ר ויכיל עשרות משרדים, כשהקטן שבהם כאמור הוא 3.5 מ"ר. כל בעלי העסקים בקניון ייהנו משירותי משרד, חללי עבודה משותפים, שירותי מחשב, ותחזוקה שיכללו במחיר השכירות.