אפקט חוק המרכולים והקלטת יאיר נתניהו? שבועיים לאחר סקר שצפה לליכוד שיא של מנדטים, מתפרסם הבוקר סקר שצופה למפלגת השלטון ירידה משמעותית בכוחה, לעומת 'יש עתיד' שהופכת למפלגה הגדולה בכנסת. הנתונים המלאים - בפנים

הבוקר מתפרסם בעיתון 'מעריב' סקר מנדטים חדש שביצע מכון 'פאנלס פוליטיקס' עם מגמות הפוכות מאלה שהתפרסמו לפני כשבועיים. ע"פ הסקר, לו היו הבחירות מתקיימות כיום, היתה מפלגת הליכוד נחלשת משמעותית וזוכה ב-22 מנדטים, לעומת 'יש עתיד' שהופכת למפלגה הגדולה בכנסת עם 27 מנדטים.

עוד בסקר: המחנה הציוני בראשות אבי גבאי מקבלת את המקום השלישי עם 14 מנדטים: הבית היהודי 13, הרשימה המשותפת 11, כולנו בראשות כחלון 9, יהדות התורה 8, מרצ בראשות זהבה גלאון 7, ישראל ביתנו של ליברמן 5. ש"ס – 4.

יצוין כי רק לפני כשבועיים פרסם אותו מכון סקר עם מגמות הפוכות. באותו סקר קיבלו נתניהו והליכוד 31 מנדטים, לעומת 26 מנדטים של יש עתיד.

למרות התנודה החדה במקומות 1-2, מהסקרים האחרונים עולה תמונת מצב ברורה לפיה 'המחנה הציוני' מתרסקת ו'יש עתיד' מתייצבת סביב ה-25 מנדטים, כך שבקרב בין לפיד לגבאי – זהות המנצח ברורה.

בשבוע שעבר נדרש גבאי לנושא ואמר: "אני לא מוטרד. חלק גדול מהסקרים לא משקפים את המציאות. הסקרים שלנו משקפים קרוב ל-20 מנדטים למחנ"צ. במסע הזה יש עליות ויש ירידות. בשורה התחתונה מגיעים לקצה ואנחנו עושים חריש באמת עמוק בחברה הישראלית".

תופעה מדאיגה בסקרים: ש"ס אינה עוברת את אחוז החסימה

ח"כ מרגי מסביר: מדוע ש"ס מתרסקת בסקרים האחרונים?