שר האוצר רמז כי אין בכוונתו להפיל את הממשלה גם אם המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה: "אין מה לעסוק בספקולציות לגבי המלצות המשטרה. החוק ברור, והוא קובע שעל ראש הממשלה עצמו להתפטר לאחר הגשת כתב אישום"

אחרי שהעביר בממשלה את תקציב 2019, שר האוצר משה כחלון שמחזיק את המפתחות בממשלת נתניהו, מבהיר היום (מוצ"ש) בקולו את מה שרמז עד כה דרך מקורבים ומצהיר כי לא יפרוש מהממשלה בעקבות המלצות המשטרה בתיקי נתניהו וכי אין בכוונתו להביא להקדמת הבחירות.

עם זאת, בריאיון לחדשות 2 אמר שר האוצר: "אם היועמ"ש יכריז על הגשת כתב אישום, אין לי ספק שנתניהו צריך להתפטר".

כחלון הדגיש כי חזקת החפות עומדת בפני כולם. "תן להמלצות להגיע, אנחנו לא נתחמק מהחלטה", הבהיר. "המצב בחוק כרגע הוא שעד היועץ המשפטי לממשלה, אין מה להתעסק עם זה בכלל. כל מי שבונה עליי כקבלן פירוקים משלה את עצמו".

שר האוצר התייחס גם לאישור התקציב אתמול בישיבת הממשלה. "זה תקציב שמסמל ומאותת שיש לנו משק יציב, שאפשר לעשות תכניות ארוכות טווח", אמר.

בהמשך דחה את הטענות כי מדובר ב"תקציב הישרדות", וטען: "זה תקציב שיש בו 16 מיליארד שקלים תוספת בשנים האחרונות לחינוך וגם לבריאות, ביטוח לאומי, ביטחון, צמיחה".

עוד הוסיף כחלון: "כבר הורדנו מסים בצורה משמעותית מתחילת הקדנציה, למרות שאמרו לנו להעלות, ויש לנו גם גביית יתר. אני רוצה לסיים את הרבעון הראשון, לראות שהתחזיות אכן מתממשות ואז נראה את הכל. אנחנו במתווה של הורדות מסים מהיום הראשון שלי בתפקיד ואנחנו נבדוק את הדברים".