בעקבות דרישה של חברי הממשלה שלטענתם משכורתם אינה צמודה לשכר הממוצע, ועדת הכספים צפויה לאשר מחר את הצמדת שכר השרים, סגניהם ושל ראש הממשלה לשכר הממוצע במשק. על פי ההערכות, מדובר בתוספת של 1,300 שקלים למשכורותיהם

כבר תקופה ארוכה ששרי הממשלה פועלים מאחורי הקלעים פונים מול יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בדרישה לתוספת שכר.

כיום משכורתו של שר בממשלה עומדת על כ-40 אלף שקלים בחודש, וועדת הכספים צפויה לאשר מחר (ב') תוספת משמעותית לשכר השרים, סגני השרים וראש הממשלה.

בממשלה טוענים כי בעוד ששכר חברי הכנסת והשופטים עלה בכמעט 3% בשל הצמדתו לשכר הממוצע במשק, שכרם של חברי הממשלה לא עלה כמעט כלל מאחר שהוא צמוד למדד המחירים לצרכן. דרישתם כעת היא להצמיד גם את שכרם לשכר הממוצע.

בשבועות הקרובים התקיימו בנושא מספר דיונים. הנימוק של שר התיירות יריב לוין, ממובילי היוזמה, היה שלא ייתכן ששופטים ירוויחו יותר מראש הממשלה והשרים, ודרש השוואה בין 3 הרשויות. לכן מחר צפויה ועדת הכספים לאשר את ההעלאה בשכר שצפויה לעמוד על כ-1,300 שקלים לכל הפחות.

בעבר דחתה ועדת הכספים את ההחלטה מספר פעמים, ככל הנראה בשל החשש מפני ביקורת ציבורית. כזכור, יו"ר ועדת הפנים לשעבר ויו"ר הקואליציה הנוכחי, ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) הציע בנובמבר לקצץ במשכורתו של המפכ"ל רוני אלשיך ולעומת זאת להגדיל את משכורתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.