צילום: פלאש 90

השר גלנט: "מנהיג חמאס בעזה חי על זמן שאול"

חבר הקבינט המדיני-ביטחוני חושף: "בחמאס ניסו להתחכם ולחפור מנהרה שתגיע מתחת לפני השטח שלנו ושל מצרים. מדובר במנהרה מסחרית עם פוטנציאל העברה גדול מאוד, ונדרשת השקעה של מיליוני שקלים להקמת מנהרה שכזו"

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

שר השיכון וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, יואב גלנט, העניק הבוקר ראיון ל'רדיו ללא הפסקה' והתייחס למתיחות בדרום על רקע השמדת מנהרת הטרור. "אנחנו נדע על קיומן של מנהרות נוספו. האמצעים הטכנולוגיים, המודיעיניים והמבצעיים מביאים את צה"ל לפריצת דרך. בסופו של דבר צה"ל יבלום את תופעת הלחימה התת-קרקעית הזו".

הוא חשף כי "המנהרה שנמצאה עברה בסמוך למתחם כרם שלום. בחמאס ניסו להתחכם ולחפור מנהרה שתגיע מתחת לפני השטח שלנו ושל מצרים, מדובר במנהרה מסחרית עם פוטנציאל העברה גדול מאוד, ונדרשת השקעה של מיליוני שקלים להקמת מנהרה שכזו. אנחנו לא יכולים לדעת אם היא יועדה להברחה בלבד או לפיגועים עתידיים, ולא ניקח את הסיכון הזה. טוב עשה צה"ל שהוא השמיד אותה".

גלנט, שכיהן בעברו כאלוף פיקוד הדרום, הוסיף: "לישראל ישנם שלושה אינטרסים – שקט, הסרת אחריות ופירוק השטח מנשק, וישנו קונפליקט בין האינטרסים. כשיש שקט בעזה הם משתמשים בו להתחמשות, וכשאנחנו נאלצים לספק סחורה אנחנו נושאים באחריות לכל מה שנכנס לעזה, ולכן אני תומך בהצעתו של השר ישראל כ"ץ לבניית אי מלאכותי שישמש כנמל. הוא יאפשר לנו להשתמש באמצעי בידוק על הנכנס ויוצא מכיוון עזה".

עוד מדברי השר גלנט בראיון: "אני חושב שהמחירים שחמאס ומנהיגיו ישלמו יהיו אישים וכבדים. במשך 40 השנים האחרונות הייתי מעורב בדין צדק וחיסולם של מנהיגים רבים בקרב ארגוני הטרור, מתוניסיה, ביירות, מלטה ועוד, ואני יכול לומר שיחיא סנוואר חי על זמן שאול. לא יקרה מצב שבו ילדים בשדרות ונחל עוז נפגעים, ואותם אנשים ימשיכו להתהלך בעמם כגיבורים. אם יגררו אותנו ללחימה ויפגעו באזרחינו אנחנו נבוא חשבון עם המנהיגים, שיהיו הראשונים לשלם את המחיר".

3 תגובות

תתחיל לספור עד 48 כמו ליברמן…
כנראה שתתבלבל באמצע…
הכל בידי שמים!

לכל הקוראים והמגיבים:
האם מישהו מכם יודע איך אפשר
להזיז את הפרסומות שיש
באפליקציה מעל גבי הכותרות
של הכתבות כך שיוכלו לקרוא
מה כתוב שם???
אני בטוח שחייב להיות אפשרות
או שיסדרו שהכותרות יתחילו רק אחרי הפרסומות
אנא עיזרו לי ולכולם
תודה רבה

אפשר בבקשה לתרגם?
תודה רבה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן