למרות שהציג לצבא את האישורים הרפואיים הנדרשים שהוכיחו כי הוא חולה במחלה הנוראה, סירבו בלשכת הגיוס להאמין והמשיכו להטריד את אביו של בחור הישיבה כי עליו להתייצב, ולא יבטלו את מעמדו כבן ישיבה, כאשר המשמעות היא שהוא יגוייס בכוח

סיפור המעיד על אטימות מצד שלטונות הצבא נחשף היום בכאן חדשות. צה"ל איים על מועמד לשירות (מלש"ב) שחלה בסרטן כי ייחשב לעריק ומעמדו כבן ישיבה יישלל אם לא יתייצב בלשכת הגיוס – זאת גם בשעה שגסס מהמחלה בבית החולים. לפני כשבועיים הוא מת ממחלתו. מצה"ל נמסר בתגובה כי הם מצרים על הטיפול ויוסקו מסקנות.

על פי החשיפה של הכתב אוריה אלקיים, הצעיר, אברהם, הציג לצבא אישורים רפואיים ואביו הגיש פניות רבות בשמו, אך בלשכת הגיוס המשיכו לטלפן לאב ולהזהיר כי עליו להתייצב, למרות מצבו הרפואי. בנוסף, ביקשו לדבר איתו על אף מצבו ולמרות שאביו טיפל בענייניו.

באחת השיחות, יצרה נציגה מלשכת הגיוס קשר עם האב כדי לעדכנו כי בקשה שהגיש לצה"ל בשם בנו החולה מבוטלת. לטענתה, כל עוד אברהם בעצמו לא יפנה לצה"ל, לא ניתן יהיה לטפל בבקשתו. "התעניינתי מתי אוכל לדבר עם המלש"ב כשהוא לא חולה כדי לא להטריד אתכם", אמרה לאב, שהפציר בה: "תפסיקו להטריד. הוא בחור חולה, זו לא שפעת שמחר הוא יהיה פתאום בריא. תבינו את המצב של הבן אדם". זו השיבה: "תעדכן את הבן שלך שהבקשה לא מאושרת".

"אני מזועזע מההתנהגות של הצבא. זו התנהגות מחפירה", אמר היום האב עקיבא. לדבריו, "בצבא לא ניסו לאמת את הנתונים שמסרתי להם פעם אחרי פעם. לא הייתה פנייה שלא הגבתי עליה בצורה עניינית. במקום לקרוא את המסמכים, הם בחרו להטריד ולאיים. אין לי ספק שזה הכביד על המחלה של בני". עוד הוא טען כי "הם נהגו להציק עד ארבעה ימים לפני פטירתו. רק אחרי שגורם רפואי הפציר בהם, הם הפסיקו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפרסום: "צה״ל משתתף בצער המשפחה ומצר על האירוע. כמו כן, נביע התנצלות כנה על האופן בו התנהל השיח עם אביו של המנוח. המפקדים ביחידת מיטב שוחחו עם האב והתנצלו בפניו על אופן הטיפול במקרה. האירוע יתוחקר ויוסקו המסקנות המתבקשות".