צילום: פלאש 90

גפני חשף את הסיכום הסודי לאכיפת חוק המרכולים: "מאות פקחים גויים"

ח"כ משה גפני נאם בפני מתנדבי 'איחוד הצלה' וחשף את ההסכם הסודי לאכיפת חוק המרכולים וכן את הטלפון שקיבל באישון ליל מראש הממשלה בנימין נתניהו שהוביל בסופו של דבר לעצירת הקיצוץ בתקציבי החרדים
 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, השתתף במהלך השבת האחרונה בשבת התאחדות של ארגון 'איחוד הצלה' סניף בני ברק.

בצאת השבת, נשא גפני נאום בו התייחס לכל הנושאים העומדים על סדר יומו של הציבור החרדי וחשף את שיחת הטלפון שקיבל באמצע הלילה מראש הממשלה שהביאה לביטול הקיצוץ בתקציב החרדי וכן את ההסכם החשאי לאכיפת שמירת השבת.

"היה נושא של שבת", פתח גפני, "היה נושא מורכב ובעייתי מאוד. האופוזיציה תפקדה בעניין הזה, תפקדה טוב, והביאה לציבור החילוני שהולכים לעשות פה כפייה דתית. אני יסביר לכם – לא כפיה דתית. לא מיניה ולא מקצתיה".

"הדבר הכי חשוב לדעתי זה לא שני החוקים האלה", אמר גפני, "היה סיכום אצל ראש הממשלה, וזה מה שאמור עכשיו להיות".

"יש בעיה גדולה של אכיפת החוקים, והסיכום היה, היות ובמשרד הפנים יש מאות אולי אפילו יותר מזה, פקחים שמטפלים במסתננים, והם פקחים גויים, פקחים שאינם יהודים, לא משנה, הנושא של אכיפה בתוך חודשיים נכנס למסלול שהמסלול הזה חיובי ואני מקווה שאכן הדברים האלה יקרו".

"אם תסתיים כל המערכת הזו שעליה דיברנו, אנחנו לא רק שומרים על הסטטוס קוו, אנחנו גם מתקדמים בנושא של שמירת שבת".

גפני הוסיף כי "נכון שמה שנעשה ומה שלא נעשה, יש היום אופוזיציה שתגיד שהסכמתם לחנויות נוחות, ולגבי אילת ששם אגב אמרנו ייהרג ובל יעבור מכיוון שהייתה החלטת מועצת גדולי התורה מלפני עשרות שנים שלא עושים חוק השבת אם חיפה בחוץ, ולכן לא הסכמנו. אילת תהיה בתוך החוק".

באשר לתקציב המדינה שאושר בממשלה ביום שישי, סיפר גפני כי "באו ממשרד האוצר ואמרו שהם מקצצים חצי מתקציב החרדי, התקשר אלי ראש הממשלה בעשרה ל-2 בלילה, לפני שאישרו את התקציב ביום שישי בבוקר, הוא אומר לי: 'הרב גפני, אני מבקש שתעזור לנו להעביר את התקציב'.

"אמרתי לו, 'איך אפשר שמקצצים בבתי הספר שלנו, ובסמינרים ובפעילות שלנו. שאני יעביר את זה?'. ביבי אמר, 'מה אתה מציע?', אמרתי, 'תחזיר את הקיצוץ עד השקל האחרון, אחרת זה לא יעבור'. התקציב של הציבור החרדי חזר בחזרה, ואז העברנו את התקציב".

גפני עבר לאחר מכן לשוחח על יאיר לפיד וגזירותיו נגד הציבור החרדי ואמר כי "היינו אצל יאיר לפיד כשהיה שר אוצר, מה שהאיש הזה עשה ומה שהוא תיכנן לעשות הלאה, אי אפשר לתאר. יהודי חרדי לא יכול היה לחיות כאן בארץ. לא רק תלמידי ישיבות או מוסדות החינוך אלא גם ילדים במעון".

לדברי גפני, "אשה שיוצאת לעבודה, אם היא חרדית, היו עליה גזירות שהיא לא היתה יכולה לקבל דבר. אין כזה דבר בעולם המערבי שלוקחים קבוצה ומכים בה ללא רחם. התוכנית היתה שימשיך הלאה ואי אפשר היה לחיות כאן".

"ביבי הוא לא איש שמפיל ממשלה. יש לו ממשלה, הוא ממשיך איתה", אמר גפני, "היה סייעתא דשמיא, נס גלוי. הוא הסכים ללכת להפלת ממשלה בראשותו והקימו קואליציה אחרת. זה לא להאמין איך התנהל הדבר הזה.

"אנחנו אמרנו לו אנחנו נלך איתך אם אתה מפיל את הממשלה. ושוב אם היא לא היתה נופלת אי אפשר היה לחיות כאן. ממשלה חדשה הוקמה פחות או יותר טובה. שינינו, החזרנו את כל מה שהיה לפני יאיר לפיד, החזרנו את התקציבים, חזרנו למה שהיה קודם".

"אני הלכתי לוועידת הארץ, למעוז השמאלנים, שאלתי את מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן אם ללכת לשם ואמר לי אם אני יכול לדבר כנגד הרפורמים תלך. דיברתי נגד הרפורמים ומחאו לי כפיים", סיפר גפני.

"אני עוסק בנושאים של כלל ישראל, וגם השר ליצמן, עוסקים בנושאים שאינם בהכרח חרדים, אנחנו לא מתבשמים מסקרים, אבל אנחנו עולים כי אנו דואגים לכלל ישראל", אמר גפני.

"אם טוב לכולם טוב גם לנו", אמר גפני, "זה שינוי חשיבה ביהדות התורה. פעם זה היה רק בדגל התורה. מרן הרב שך חינך אותנו לדאוג לציבור הכללי. הוא דיבר על רחוב אלנבי בתל אביב ולא על רחוב רבי עקיבא בבני ברק. היום יש קירוב בכל הארץ ויש בתי כנסת ומקוואות בכל מקום".

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו