צילום איב אוחיון לע"מ

נתניהו העביר לעמיתו ההודי מידע מודיעיני על תאי טרור בארצו

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר לעמיתו ראש ממשלת הודו נרדרונה מודי פרטים על התארגנויות של ארגוני טרור וארגון אל קאעידה במדינה • נתניהו: "המידע המודיעיני שסיפקה ישראל סייע לסכל בשנים האחרונות כ-30 פיגועי טרור גדולים בעשרות מדינות בעולם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר לראש ממשלת הודו נרדרונה מודי מידע לגבי תאי טרור הפועלים בשטחה של הודו.

הדברים נאמרו בחלק הסגור של הפגישה בין שני האישים שנועדו אמש במסגרת ביקורו של נתניהו בניו דלהי.

בשנים האחרונות נרצחו מאות אזרחים הודים כתוצאה בפיגועי טרור איסלאמיים הפועלים בחלקים שונים של תת-היבשת.

על פי המידע שבידי ישראל מרבית תאי הטרור משויכים לקרבה זו או אחרת לארגון אל-קעידה וכי בהודו פועלים גם תאי טרור 'רדומים' הממתינים להוראה מלמעלה לביצוע פיגועי תופת בערים המרכזיות במדינה.

עוד לפני הפגישה עם מודי רמז נתניהו שבידי ישראל מידע בנושא אותו הוא מתכוון לחלוק עם מקבילו. לדבריו, "ישראל חולקת מודיעין עם ניו דלהי במסגרת המלחמה בטרור", והוסיף כי "המידע המודיעיני שסיפקה ישראל סייע לסכל בשנים האחרונות כ-30 פיגועי טרור גדולים בעשרות מדינות בעולם".

ביום חמישי צפוי ראש הממשלה לבקר בשני אתרי פיגוע רצחניים בעיר מומביי: במלון טאג' מאהל ובבית חב"ד בהם בוצעה פעולת טרור משולבת בנובמבר 2008. באירועים נרצחו 173 בני אדם ובהם בני הזוג גבי וריבקה הולצברג ז"ל, שליחי חב"ד במקום.

בטקס הזיכרון שיערך במקום הפגוע ישתתף גם הילד מוישי הולצברג, בנם של השליחים, שיחזור בפעם הראשונה בחייו למקום בו נולד ובו איבד את שני הוריו.

2 תגובות

מגיע לו. איש אמיץ עם הרבה הערכה כלפי העם שלנו.

יש מישהו שחושש שאולי ידלוף מידע לאירנים ויסכן מקורות מודיעינים? האינטרס ההודי יותר מחובר לאירני מאשר לישראלי עיין ערך הצבעתם בשמו"ם בנושא ירושלים ( אני לא מדבר על טכנלוגיה של טילים מדויקים שקנו ההודים) קצת זהירות לא תזיק

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *