מעבר כרם שלום. צילום: פלאש 90

3 ימים לאחר השמדת המנהרה: מעבר כרם שלום נפתח

מעבר הסחורות בכרם שלום לעזה נפתח הבוקר לאחר שנסגר בסוף השבוע שעבר בעקבות חשיפת מנהרת טרור של חמאס, שעברה מתחתיו בסמוך לצינור הגז. נהגי המשאיות שמובילים סחורות באזור: "קצת מפחיד, אבל נתרגל"

3ימים לאחר גילוי והשמדת מנהרת הטרור במעבר כרם שלום, נפתח הבוקר המעבר לאחר הערכת מצב שקיימה מערכת הביטחון. "אין מה לפחד. מהמלחמות הקודמות שהיו אנחנו כבר רגילים לעבוד תחת טילים, אז מה יש לפחד. אמנם בפעם הראשונה גילו מנהרה מתחת למעבר וזה מפחיד קצת, אבל אין לנו ברירה ואנחנו חייבים לבוא לעבודה", אמר ל'ישראל היום' נהג שמוביל סחורות לעזה.

נהג אחר הוסיף: "איזו ברירה יש לנו? מה נעשה? באים לנו מלמטה, באים מהצדדים, מכל כיוון. מביאים להם כל טוב, כל התהליך הזה ועדיין רוצים להרוג אותנו, למה, מה עשינו?".

כזכור, מפקד החטיבה הדרומית, אל"מ קובי הלר, אמר אתמול במהלך פגישה עם תושבי כרם שלום: "העובדה שחמאס לא הגיב בירי לאחר הפצצת המנהרה מוכיחה שיש לנו הרתעה מולו. חוסר תגובה שלהם אל מול פעולה שלנו זו הרתעה. אם יהיו עוד מנהרות, נאתר אותן באמצעות הטכנולוגיה. מבחינתנו צה"ל נמצא במוכנות טובה הרבה יותר בהשוואה לתקופה לפני צוק איתן. גם ברמה הטכנולוגית וגם מבחינת סדר הכוחות בעוטף עזה. אני רואה ב-2018 שנה של התפתחות וצמיחה ולא רואה בשלב זה עימות באופק. חמאס ספג מכה קשה, הרסנו להם נכס משמעותי וזהו הישג גדול".

קרא עוד בנושא
//www.jdn.co.il/breakingnews/937675
//www.jdn.co.il/breakingnews/937663
//www.jdn.co.il/breakingnews/937212
//www.jdn.co.il/video/937076

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *