הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה מקיימים כעת שימוע לפני העמדה לדין לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בפרשת המעונות. היא עצמה לא נוכחת בשימוע היות והיא לוקחת חלק במסע רה"מ להודו, ומי שמייצגים אותה הם עורכי דינה

הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה מקיימים כעת שימוע לפני העמדה לדין לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בפרשת המעונות. שרה נתניהו עצמה לא נוכחת בשימוע היות והיא לוקחת חלק במסע רה"מ להודו, ומי שמייצגים אותה הם עורכי דינה.

עורכי הדין של נתניהו טוענים כי המעשים המיוחסים לה אינם חוצים את הרף הפלילי, כאשר את סעיף ניפוח ההוצאות הם עתידים לגלגל לפתחו של מני נפתלי, אב הבית במעון רה"מ באותה תקופה.

פרשת המעונות: מה גילתה בדיקת הפוליגרף שנערכה לשרה נתניהו?

כזכור, מיד לאחר ההחלטה על הגשת כתב האישום התראיין פרקליטה של רעיית רה"מ, עו"ד יעקב ויינרוט, לערוץ 2 והצהיר: "אני לא רואה שאנחנו מציעים עסקת טיעון או מגיעים לעסקת טיעון גם אם יציעו לנו. אנחנו נלחם על הזכאות.

ויינרוט תקף את הסיקור התקשורתי המנופח של הפרשה שהסתיימה בסוף בכתב אישום בענין החמגשיות בלבד. "אתם "ידעתם" על העברת דברים באופן שיטתי וקבוע מירושלים לקיסריה, הרי ידעתם וידעתם, והיום אתם רואים מה ידעתם". באשר לשימוע לרעיית רה"מ אמר ויינרוט: "אני לא יכול להגיד את התשובות שאתן בשימוע, אבל אני מבטיח לראות אותך אחרי השימוע, ואז תראו מה "ידעתם" גם בפרשה הזו.

אני מדבר על העיקרון שמוטח בשרה נתניהו, שהיא מעצם זה שהעסיקה מבשלת, לא עלינו, הלכה וקנתה אוכל בחוץ. אז אני אומר לך שלדבר הזה, על הטיעון הזה, לנו יש תשובות על גבי תשובות, גם עקרוניות, גם עובדתיות, הדבר הזה הוא חסר ידיים ורגליים כאישום פלילי".

גורמים בפרקליטות: "כתב האישום בפרשת המעונות – קל מידי"