צילום: פלאש 90

תיק 2000: ח"כ איתן כבל ונוני מוזס נחקרו באזהרה

הפרשה שבמסגרתה חקרה המשטרה את את הדיל המפוקפק שניסו לרקום רה"מ נתניהו ומו"ל 'ידיעות אחרונות', נוני מוזס, מקבלת היום תפנית עם חקירתו באזהרה של ח"כ איתן כבל, מי שעמד מאחורי חוק 'ישראל היום'. כל הפרטים

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

תיק 2000 מסתעף: הפרשה שבמסגרתה חקרה המשטרה את את הדיל המפוקפק שניסו לרקום רה"מ, בנימין נתניהו ומו"ל 'ידיעות אחרונות', נוני מוזס, מקבלת היום תפנית עם חקירתו באזהרה של ח"כ איתן כבל, מי שעמד מאחורי חוק 'ישראל היום'.

בערוץ 10 דווח כי כבל נחקר באזהרה ויתכן כי יעומת גם עם נוני מוזס.

"נחקרתי היום קצרות במסגרת פרשת ״ביבי – מוזס״ המוכרת כתיק 2000. השבתי לכל מה שנשאלתי ואני סומך על רשויות החוק; כמו תמיד פעלתי כחוק ואני מציע להתאזר בסבלנות עד השלמת החקירה", מסר כבל עם צאתו מהחקירה.

מהמשטרה נמסר: "חבר כנסת נחקר היום במשך מספר שעות וזאת במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

כזכור, בהקלטות שנחשפו לפני למעלה משנה נשמעו נתניהו ומוזס דנים בדיל הבא: 'ידיעות אחרונות' יחדול מהמתקפות הארסיות על נתניהו, ובתמורה ידאג ראש הממשלה לכך שהעיתון המתחרה, 'ישראל היום', יפחית את היקף הגיליונות שלו והפצתם.

התיק ומשמעויותיו עדיין נחקר בימים אלו במשטרה, כשהחשדות הן נגד נתניהו הן נגד מוזס נוגעות לעניינים של שוחד. אם כי, העובדה שהעסקה לא יצאה בסוף אל הפועל מפחיתה את העוקץ.

במקביל, כך מתברר, במשטרה חוקרים חשדות גם סביב חוק 'ישראל היום'. במה דברים אמורים? בשנת 2014 הגיש ח"כ איתן כבל הצעת חוק שמטרתה לאסור על המשך הפצת עיתון 'ישראל היום' ללא תשלום. החוק אושר בקריאה ראשונה תודות לתמיכתם או הימנעותם של רוב חברי האופוזיציה וחלק מחברי הקואליציה (אנשי 'יש עתיד', 'ישראל ביתנו' ו'הבית היהודי'). בתגובה לאישור החוק החליט רה"מ לפרק את הקואליציה וללכת לבחירות, והשאר היסטוריה.

לאחר אישור החוק, ובפרט לאחר התפוצצות תיק 2000, טענו גורמים בסביבת רה"מ כי מי שצריכים להיחקר הם התומכים והמעורבים בחוק 'ישראל היום', שעמדו בקשר עם אנשי 'ידיעות אחרונות' ואף – כך לטענתם – תוגמלו על ידם בסיקור אוהד מאחר והחוק המדובר היה בעל חשיבות כלכלית עצומה לעיתון.

האם בזה מתמקדת חקירת המשטרה כעת? האם בקרוב נחזה מצעד ח"כים ושרים שיעשו את דרכם למשרדי להב 433? בימים הקרובים נדע.

קרא עוד בנושא

באבוד רשעים רינה: למה אנחנו צריכים לשמוח על נפילת 'ידיעות אחרונות'

"ידיעות אחרונות מחקו אותי בגלל התנגדותי לחוק ישראל היום"

ברנע: נתניהו לא יכול להכתיב קו, מוזס לא מתערב בעבודתנו

עיתון-שלטון: יוזמי הצעת חוק ישראל היום יזומנו למסור עדות

נחשף: מדוע הקליט נתניהו את פגישותיו עם נוני מוזס?

במשטרה בודקים: על מה שוחחו נתניהו ומוזס בעשרת הפגישות הנוספות?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן