אילוסטרציה. Oren Nahshon / FLASH90

הפסיד פעמיים: גם בתביעה המשפטית וגם את עסקת הנדל"ן

בעקבות התאונה ובשל התנהלותו של מנהל הפרויקט, לא רכשו בני הזוג דירה בפרויקט ואלה רכשו דירה בפרויקט מתחרה, ובכך לא רק שהפסיד מנהל הפרויקט בתביעה שהוגשה נגדו בבית המשפט, אלא שגם הפסיד דמי תיווך בגובה של עשרות אלפי שקלים

פרופסור גיל חיימון ורעייתו דבי חיפשו זמן רב דירה לרכישה בירושלים. דירות רבות ראו השניים, אולם לא מצאו דירה שתתאים להם ולשני ילדיהם המתבגרים.

ערב אחד נתקלו השניים במודעת פרסום בנוגע לפרויקט מגורים באזור יוקרתי בירושלים, טלפנו למס' שהופיע במודעה וקבעו פגישה עם מנהל השיווק של הפרויקט.

לאחר יומיים נפגשו השניים עם מנהל הפרויקט שערך להם סיור באחת הדירות לדוגמא, הציג להם את מלוא הנתונים בנוגע לדירה ולסביבותיה.

הדירה מצאה חן בעיני הזוג, הלה ביקשו מס' ימים לחשוב בטרם יסגרו את העסקה.

עם סיומה של הפגישה, ירדו בני הזוג ומנהל הפרויקט במעלית הבניין לכיוון החנייה התת קרקעית, נפרדו בחום ובידידות, וכל אחד נכנס לרכבו אשר חנה האחד בסמוך לשני.

עם כניסתו לרכב הניע פרופסור חיימון את רכבו, העביר את מוט ההילוכים למצב "R" והחל בנסיעה אחורנית במטרה להתיישר עם רכבו ולצאת מהחניון. לאחר שסיים את נסיעתו אחורנית שילב את מוט ההילוכים למצב "D" וביקש להתחיל ולנסוע ישר לכיוון היציאה.

דא עקא, עוד בטרם הספיק להתחיל בנסיעה הרגישו בני הזוג חבטה עזה בצד שמאל של רכבם, חבטה אשר טלטלה את רכבם היטב. מס' רגעים אחר כך התברר לבני הזוג על גודל האבסורד – מנהל הפרויקט שזה עתה נפרדו ממנו בחום ובידידות פגע עם רכבו בעת נסיעתו אחורנית ברכבם!

זקוקים לייעוץ משפטי? לחצו כאן

מס' רגעים לאחר ההתנגשות ירדו הצדדים מרכבם והחלו להתווכח האחד עם השני על מי מוטלת האשמה לפגיעה. לאחר מס' דקות, ומשלא הגיעו הצדדים לידי הסכמה פנה כל אחד לדרכו, לא לפני שהודיעו בני הזוג למנהל הפרויקט כי בכוונתם להגיש תביעה משפטית נגדו בגין הנזקים שנגרמו לרכבם.

וכך היה, כעבור מס' חודשים נפגשו בני הזוג ומנהל הפרויקט, בשנית – הפעם בבית המשפט. בפני בית המשפט טען כל צד את טענותיו, ובסופו של יום מצא בית המשפט את גרסתם של בני הזוג כגרסה אמינה המתיישבת עם העובדות, וקיבל את תביעת בני הזוג במלואה, ואף קבע כי למנהל הפרויקט מלוא האשמה בגרימת התאונה ונזקי בני הזוג, וחייב את מנהל הפרויקט בתשלום נזקי בני הזוג אשר עמדו על כ-7,000 ₪ בתוספת הוצאות ושכ"ט עו"ד.

בעקבות התאונה ובשל התנהלותו של מנהל הפרויקט אשר סירב לקבל על עצמו האחריות מלכתחילה, לא רכשו בני הזוג דירה בפרויקט ואלה רכשו דירה בפרויקט מתחרה, ובכך לא רק שהפסיד מנהל הפרויקט בתביעה שהוגשה נגדו בבית המשפט (בו כאמור חויב לשלם גם הוצאות ושכ"ט עו"ד), אלא שגם הפסיד דמי תיווך בגובה של עשרות אלפי שקלים (!), שכן לו היה פועל כראוי ולוקח על עצמו האחריות לתאונה ודואג לתקן את רכבם של בני הזוג, סביר להניח כי העסקה היתה יוצאת אל הפועל ומנהל הפרויקט היה מרוויח פי כמה וכמה מהסכום שבו חויב לשלם לבני הזוג.

כותב המאמר עורך הדין אלעד סוקולובר, שותף במשרד עורכי הדין אלעד סוקולובר ושות' מרחוב שמגר 21 (בנין "פנינת חמד") קומה 15 בירושלים, העוסק בליטיגציה אזרחית ודיני הקניין, עבודה ומקרקעין. אין באמור לעיל כדי להוות חוות דעת משפטית, אין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ע"י עו"ד הבקיא בנושא, ואין בכך כדי להוות המלצה לעשיית פעולה משפטית או הימנעות מעשייתה.

3 תגובות

לא בטוח, כי לאחר מספר חודשים המחיר של הדירה כנראה עלה…

האם התמונה קשורה לכתבה? כי לא נראה שמהמכונית המעוכה יצא מישהו חי.

כנראה שהפסיד גם את מקום העבודה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *