השר אופיר אקוניס הודיע כי הוא שוקל להתמודד לראשות העיר תל אביב, אך ככל הנראה הציבור החרדי לא יתמוך בו. בתקופה האחרונה, ככל הנראה בניסיון למצוא חן בעיני התושבים המקומיים, תקף אקוניס בחריפות את המפלגות החרדיות ואת חוק המרכולים

שר המדע, אופיר אקוניס, הכריז כי הוא שוקל להתמודד על משרת ראש עיריית תל אביב מול ראש עיריית תל אביב המכהן, רון חולדאי, בבחירות המונציפליות הקרובות הצפויות להתקיים בעוד מספר חודשים.

אקוניס אמר את הדברים בראיון לעמית סגל וירון דקל בגלי צה"ל. "אחרי 20 שנה ת"א צריכה שינוי, אפשר לומר לחולדאי תודה על פועלו", אמר אקוניס. השר אקוניס הביע ביטחון בסיכוייו לנצח בבחירות ואמר כי: "אם אקבל החלטה להתמודד על התפקיד – אנצח".

גורמים במפלגות החרדיות בעיר אמרו כי לא יתמכו באקוניס. לדבריהם, למרות שבגלל חילולי השבת בעיר הם כעת באופוזיציה, אין להם בעיות מול ראש העיר הנוכחי, רון חולדאי, ולכאורה יתמכו בו שוב במירוץ הבא לראשות העיר, בהם ככל הנראה הוא צפוי לנצח.

במערכת הפוליטית אף מעריכים כי התבטאויותיו האחרונות של אקוניס נגד המפלגות החרדיות בכלל ונגד חוק המרכולים בפרט, נועדו לאוזני תושבי העיר תל אביב, בניסיון להביא מצביעים ממפלגות נוספות לתמוך במועמדותו.

בהתייחסות לחוק המרכולים אמר בזמנו כי "שום חוק הזוי לא יסגור את אילת ולא את תל אביב ולא את הרצליה. יש רוב גדול מאוד בקרב מצביעי הליכוד, מתפקדי הליכוד ונבחרי הליכוד שמתעבים את החוק הזה משום שאנחנו מאמינים שכל אחד צריך לחיות על פי דרכו ולא לכפות את אורחות חייו על האחר".

בניסיון למקסם קולות: ש"ס תרוץ בנפרד בעיר תל אביב