ביקורו של פנס בארץ שיחל מחר בערב יכלול ביקור בכותל וביד ושם, פגישה עם ראש הממשלה והנשיא וכן נאום בכנסת. במשטרה נערכים לביקור ואלפי שוטרים יאבטחו את מבצע 'מגן כחול 2'

פנס ינחת בישראל ביום ראשון בערב בשעה 19:30 בטקס ממלכתי שיערך בנמל התעופה בן גוריון בלוד ויתקבל על ידי שר התיירות יריב לוין. לאחר מכן יסור לבית המלון המלך דוד בירושלים שם הוא מתארח יחד עם פמלייתו.

ביום שני יחל מייק פנס את ביקורו בישראל וייפגש בשעה 10:00 בבוקר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו תחילה בפגישה מצומצמת של השניים ולאחר מכן יצטרפו הצוותים הישראלים והאמריקאים.

לאחר מכן יתקיים אחד החלקים המרכזים של ביקור של פנס בארץ: הנאום במליאת הכנסת. בשעה 13:30 יגיע פנס למשכן הכנסת בירושלים שם יקבלו את פניו יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין, נשיא המדינה ראובן ריבלין ואורחים נוספים.

בשעה 20:00 בערב תתקיים ארוחת ערב חגיגית במעון ראש הממשלה בירושלים בהשתתפות ראש הממשלה ורעייתו.

למחרת ביום שלישי בבוקר בשעה 10:45 ייפגש פנס עם נשיא המדינה ראובן ריבלין בבית הנשיא בירושלים.

לאחר מכן בשעה 12:00 יגיע פנס לביקור מיוחד במוזיאון יד ושם בירושלים.

בשעה 13:45 יגיע לכותל המערבי שם יתקבל על ידי רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ.

ובסביבות השעה 17:00 בערב יסתיים ביקורו בישראל ופנס ימריא מנמל התעופה בן גוריון חזרה לארצות הברית.

ביקורו של סגן הנשיא האמריקני במזרח התיכון החל היום במצרים שם נפגש עם נשיא מצרים א-סיסי ולאחר מכן המריא לירדן.

בניגוד לביקורים נשיאותיים קודמים, ועל רקע הפיצוץ בין האמריקנים לפלסטינים, ברשות הפלסטינית פנס לא יבקר. ביקורו מתרחש כחודש לאחר הצהרת טראמפ על הכרה בירושלים בבירת ישראל, צעד שהרתיח את אבו מאזן.

נאומו של פנס בכנסת עורר סערה כשהערבים הודיעו כי בכוונתם להחרים את הנאום. יו"ר הרשימה הערבית המשותפת ח"כ איימן עודה אמר "נשאלתי האם יש שינוי בעמדתנו לגבי ביקור סגן הנשיא פנס; מדובר באדם מסוכן בעל חזון משיחי שכולל את חורבן האזור כולו שמגיע בשליחותו של אדם מסוכן אף יותר, פירומן פוליטי, גזען ומיזוגן שאסור שיהיה מתווה דרך באזורנו. הרשימה המשותפת כולה תחרים את נאומו במליאה".

יצוין כי בכנסת מעדיפים מצב בו הסיעה הערבית תחרים את הביקור מאשר מצב בו תביך את המדינה, כאשר חברי כנסת מטעמה יפריעו לנאומו של סגן הנשיא במליאה.

משטרת ישראל משלימה בימים אלה את ההכנות האחרונות לקראת ביקורו של סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, שיחל ביום ראשון הקרוב. המבצע בו ייקחו חלק אלפי שוטרים ומתנדבים נקרא :"מגן כחול 2".

אלפי שוטרים, לוחמי מג״ב ומתנדבים יתפרסו בכל המסלול אותו יעבור מייק פנס, על מנת לאבטח ולשמור על הסדר הציבורי במהלך הביקור הממלכתי שייערך בשבוע הבא. המשטרה תתמקד במספר גזרות ובפרט במרחב נתב״ג, אזור ירושלים והצירים הראשיים המובילים לבירה.

בנוסף לפריסת הכוחות בשטח יפעלו מרכזי שליטה ומוקדי משטרה, על מנת להבטיח פיקוד ושליטה אפקטיביים לאורך כל המבצע. ההיערכות למבצע המורכב כללה בין היתר: תכנון בהיבטי אבטחה ושליטה בתנועת הכבישים יחד עם יתר הגופים העוסקים במלאכה.