אבל בקרית גת: חצי שנה לאחר שלקה באירוע מוחי משמעותי, נפטר בשעות הצהרים המקובל הגה"צ רבי ניסים מויאל זצוק"ל, ממנהיגיה הרוחניים של קרית גת ונשיאם של מוסדות תורניים רבים בעיר. בן פ"ג שנים בפטירתו

ברוך דיין האמת: בשעות הצהרים נפטר הגאון הצדיק רבי ניסים מויאל זצוק"ל, מגדולי המקובלים בדור וממנהיגיה הרוחניים של העיר קרית גת.

לפני חצי שנה לקה הגר"נ מויאל זצוק"ל באירוע מוחי קשה, והוא אושפז פעמים רבות וממושכות בבית החולים, כאשר ברחבי העיר והארץ נערכות תפילות לרפואתו. היום בשעות הצהרים, כאמור, הוא השיב את נשמתו הטהורה ליוצרה.

מסע ההלוויה של יצא מהישיבה הקדו' בקרית גת, רחוב הגבורה 9 בשעה 20:00 לעבר בית העלמין בעיר.
מתולדותיו

הרב ניסים מויאל נולד באיליר שבמרוקו לרב שלמה ולרחל. סבו רבי מסעוד מויאל, היה מקובל גדול ומפורסם ונרצח בשנת 1905. בצעירותו למד בסניף ישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש במרקש, הוא נסמך לרבנות במרוקו, ולמד קבלה ממקובלים חשובים.

בשנת תשי"ח נישא לסימי בתו היתומה של הרב ניסים בוגנים שנרצח. הוא קיבל גם היתר לעסוק בשחיטה, שבה עסק במקביל ללימודיו התורניים לפרנסתו. בשנת 1961 אירגן קבוצה של יהודים לעלייה לארץ ישראל, הוא נכלא בשל כך למשך זמן מה, והגיע לישראל ב-1962 עם אשתו ובתם הבכורה. הזוג השתקע בקריית גת מקום מגורי חלק ממשפחתה של הרבנית סימי.

עד שנת תשמ"א עסק הרב מויאל בעיקר בלימוד עצמי, בשנה זו פגש נדיב שתרם את בית הקרקע שלו ברחוב אלישע בקריית גת לצורך הקמת ישיבה וכולל אברכים. הוא העמיד ראש כולל וקיבל אברכים רבים ללימודים. הוא עצמו לא נשא תפקיד פעיל בבית המדרש, אך מעת לעת ישב ללמוד בו לצד האברכים. המוסד נקרא "כרם שלמה – למען שמו באהבה" והוא עמותה רשומה, הרב מויאל נהג לקבל בחדרו אנשים לעצה ולברכה ולנסוע ברחבי הארץ לגיוס כספים עבור החזקת הכולל.

ברבות הזמן התפתחה סביב המוסדות קהילה גדולה של חוזרים בתשובה מבני העיר ומחוצה לה, והרב מויאל הקים מסגרת נוספת מיוחדת לחוזרים בתשובה וכולל אברכים מיוחד לנשואים.

בשנת תשמ"ח זכו המוסדות בהקצאת קרקע מעיריית קריית גת ברחוב הגבורה 9, הוא גייס תורמים ובנה במתחם בית כנסת גדול ושלושה כוללי אברכים. חלק מבוגרי המוסדות הקימו בעצמם מוסדות תורניים בקרית גת.

ת.נ.צ.ב.ה.

חניכי ילדי שגיא ויעקב אשדוד בביקור אצל הרב זצ"ל