ח"כים לא יורשו לטוס מטעם ארגונים התומכים בחרם על ישראל

היום אושר בוועדת הכנסת כי חכי"ם לא יוכלו להצטרף לנסיעות לחול במימון ארגונים התומכים בחרם על ישראל. ח"כ קיש יוזם ההצעה: "יופסק האבסורד שכנסת ישראל נות

ועדת הכנסת אישרה הבוקר את ההצעה שבמסגרתה יוטל איסור על חברי כנסת לטוס על חשבון גופים התומכים בחרם על ישראל. זאת, בכפוף לרשימת הארגונים שגיבש לאחרונה המשרד לעניינים אסטרטגיים כדי לאסור על כניסת פעיליהם לישראל. היוזמה אושרה היום בוועדת הכנסת, שבראשה עומד ח"כ יואב קיש מהליכוד, מבלי שהיא דורשת את אישור המליאה ותיכנס למעשה לתוקף באופן מידי.

הנפגעים העיקריים מההצעה הם חברי הכנסת הערביים. ח"כ אחמד טיבי אמר כי ישקול לפנות לבג"ץ נגד ההצעה. טיבי הוזמן על ידי אחד הארגונים, המופיע ברשימה שגיבש המשרד לעניינים אסטרטגיים, ובעקבות אישור ההצעה, הוא לא יוכל להצטרף לנסיעה זו.

לדבריו "מדובר בהגבלה נוספת של חסינות חברי הכנסת. אין צל של ספק שהתיקון מכוון לשלושה-ארבעה ח"כים ערביים במטרה להצר את חופש הפעולה הפוליטי רעיוני שלנו. הגבילו את כניסתנו למסגד אלאקצה למרות החסינות והדבר מציב אותנו מול מדרון מסוכן שמחייב אותנו לפנות לבג"ץ בעניין".

בהצעה שהפיץ בעבר, ח"כ קיש ניסה לקבוע שוועדת האתיקה לא תאשר נסיעה של גורם מזמין או מממן אם הוא קורא להחרמת מדינת ישראל, החרמת תוצרת ישראלית, מוסד ממוסדותיה של ישראל או אזור הנמצא בשליטתה. הצעה זו גררה סערה והתנגדות מצד חברי כנסת, וקיש מעדיף הפעם להיצמד לרשימת הארגונים שגיבש משרד ממשלתי.

לדברי קיש "לא יתכן שארגונים כאלו יקבלו מעין חותמת כשרות מוועדת האתיקה של הכנסת. נכון להיום ועדת האתיקה בודקת רק האם הארגון הוא פרטי או ציבורי ומאשרת מימון מארגונים ציבוריים בלבד ללא בחינת אופיים. מעכשיו תעמוד לרשות ועדת האתיקה רשימה סגורה של ארגונים שהיא לא תאשר מימון של נסיעות חברי הכנסת על ידם וכך יופסק האבסורד שכנסת ישראל נותנת חותמת שעלולה להיות מוצגת כמתן לגיטימציה לארגונים שפועלים נגד מדינת ישראל".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן