יומו השלישי של הביקור של סגן נשיא ארה"ב בישראל נפתח בפגישה עם נשיא המדינה בירושלים. בהמשך היום צפוי פנס לבקר ביד ושם ובכותל המערבי. לאחר מכן תמשיך הפמליה לשדה התעופה לקראת ההמראה חזרה לארה"ב

סגן נשיא ארצות הברית פתח את יומו השלישי של ביקורו בישראל בפגישה עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין. לפני הפגישה נשאו השנים הצהרות לתקשורת.

"למרות המילים שאבו מאזן השתמש בהן רק בשבוע שעבר, אני חייב לומר שאנחנו חייבים להמשיך למצוא דרך לבנות אמון בין שני העמים. עליהם להבין שהעם היהודי חזר למולדתו לא כפיצוי על השואה אלא בגלל שזו ארץ אבותינו", אמר ריבלין.

ואילו פנס אמר: "העברת השגרירות היא הסימן הברור ביותר עד כה למחויבות הבלתי מתפשרת של ארה"ב לישראל. בין ישראל לארה"ב עוברים יותר מ-45 מיליארד דולר במסחר, ושיתוף הפעולה הביטחוני שלנו מעולם לא היה פורה יותר".

מוקדם יותר צייץ פנס בחשבון הטוויטר שלו: "אנחנו עומדים יחד למען השגשוג והביטחון שלנו. אנו עומדים יחד במאבק בטרור של האסלאם הקיצוני ועומדים יחד כדי להביא לעתיד טוב יותר לשני העמים".

בהמשך היום צפוי פנס לבקר ביד ושם והכותל המערבי, ומיד לאחר מכן צפויה הפמליה להגיע לנתב"ג לקראת ההמראה חזרה לארצות הברית. בשל כך צפויים חסימות תנועה ושיבושים בציר מספר 1 לכיוון מערב ובמקטע המצטלב לו בכביש 6. עדכונים על מועד מדוייק של סגירת הציר יועברו בהמשך היום.

פירוט השינויים בהסדרי התנועה בתוך העיר ירושלים:

לאורך כל היום, צפויים להיסגר לתנועה לסירוגין, בהדרגה ובאופן נקודתי הצירים הבאים: פלומר, ז׳בוטינסקי, הנשיא, האר"י, עזה, הרצוג, זלמן שניאור, בזק, שמואל בייט, הרצל, ציר הזיכרון, דוד רמז, צומת הכלביה, מעלה השלום, שער האשפות, דרך העופל, דרך חברון, הזז, בן צבי, שז"ר, ויצמן, בן גוריון, גינות סחרוב.

רחוב דוד המלך יוותר סגור לתנועה עד לסיום הביקור.

המשטרה ממליצה לציבור המתנייד בתוך העיר ירושלים, לנסוע בתחבורה הציבורית והרכבת הקלה, להישמע להוראות השוטרים ולהיות קשובים לעדכונים שיפורסמו בכלי התקשורת ובערוצי הניו מדיה של משטרת ישראל. לציבור הנהגים מומלץ להעזר גם באפלקציית waze שתעודכן כל העת, בדבר החסימות והשינויים בהסדרי התנועה בהתאם.

אנו קוראים לציבור להתעדכן כל העת בדבר השינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו 110.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול על מנת לצמצם את הפגיעה בשגרת החיים של הציבור ככל שניתן, לצד הבטחת המשך קיומו התקין של הביקור הנשיאותי".

צילומים: דוברות המשטרה