Yossi Zamir/Flash 90

ג'ון קרי לאבו מאזן: אל תיכנע לטראמפ, תוך שנה הוא לא בבית הלבן

קרי, שהיה מזכיר המדינה בתקופת אובמה, נפגש עם אחד ממקורבי אבו מאזן והעביר דרכו את הדברים. "שיישאר חזק ברוחו וישחק על זמן, שלא יישבר ולא ייכנע לדרישות הנשיא טראמפ", אמר קרי שאף הבטיח לקדם תכנית שלום חלופית כפי שיציג אבו מאזן

כנראה שמשעמם לו בלי מלחמה בישראל. מזכיר המדינה האמריקאי בתקופת כהונתו של ברק אובמה בנשיאות ארצות הברית, ג'ון קרי, פגש לאחרונה בלונדון את מקורבו של אבו מאזן, חוסיין אגא, העביר דרכו מסר ליו"ר הרשות הפלסטינית שלא להיכנע לדרישות הנשיא טראמפ והעריך שתוך שנה הוא יעזוב את הבית הלבן.

מי שחשף את קיום הפגישה הוא בן כספית, בעיתון מעריב. כספית מזכיר כי אגא הוא אחד המקורבים הוותיקים ביותר של אבו מאזן ואחד מוותיקי תהליך השלום עם ישראל. הוא ניהל את "מסלול לונדון", משא ומתן חשאי שהתקיים בשנים 2010־2013 בין שליחי נתניהו, עו"ד יצחק מלכו ותא"ל מייק הרצוג, לאגא, בפיקוחו ובנוכחותו של דניס רוס. אגא היה גם מי שהגיע עם יוסי ביילין להסכם "ביילין־אבו מאזן" בשנות ה־90. הוא נחשב לתומך מובהק בתהליך השלום, מקורב מאוד לאבו מאזן ומקיים רשת קשרים מסועפת עם גורמים רבים, כולל ישראלים.

כך, בעוד הבית הלבן מאשר כי מאז "הצהרת ירושלים" נרשם נתק מוחלט בין הרשות הפלסטינית לממשל האמריקאי, מתברר שהממשל האמריקאי הקודם דווקא שומר על קשר עם גורמים ברשות. במהלך השיחה, על פי הדיווח, ביקש קרי מאגא להעביר לאבו מאזן מסר ולבקש ממנו "להחזיק מעמד ולהיות חזק". תגיד לו, אמר לאגא, "שיישאר חזק ברוחו וישחק על זמן, שלא יישבר ולא ייכנע לדרישות הנשיא טראמפ". על פי קרי, טראמפ לא יישאר בתפקידו זמן רב. סיכוי טוב שבתוך שנה לא יהיה בבית הלבן.

קרי הציע את עזרתו לפלסטינים במאמץ לקדם את תהליך השלום והמליץ שאבו מאזן יציג תוכנית שלום משלו. "אולי הגיע הזמן שהפלסטינים יגדירו את עקרונות השלום שלהם ויציגו תוכנית חיובית", הציע קרי. הוא הבטיח להשתמש בכל קשריו ובכל יכולתו כדי לגבש תמיכה בתוכנית כזו. הוא ביקש מאבו מאזן, באמצעות אגא, לא לתקוף את ארה"ב או את הממשל, אלא להתרכז בהתקפות על הנשיא עצמו, שהוא, לדבריו, האחראי הבלעדי והישיר למצב.

קרי הציע לסייע ליוזמת שלום אלטרנטיבית והבטיח לסייע ביצירת תמיכה בינלאומית, בין היתר, של האירופים, מדינות ערביות שונות והקהילייה הבינלאומית. קרי רמז שרבים בממסד האמריקאי, וגם במודיעין האמריקאי, לא מרוצים מתפקודו של טראמפ ומהדרך שבה הוא מוביל את אמריקה. הוא הפתיע את בן שיחו כשאמר שהוא בודק ברצינות את האפשרות לרוץ בעצמו לנשיאות ארה"ב בשנת 2020. כשנשאל על גילו המתקדם, אמר שהוא לא מבוגר בהרבה מטראמפ ולא תהיה לו בעיית גיל.

בדיווח על השיחה מסר אגא כי קרי נראה "משוגע לדבר", אנרגטי מאוד, וכמי שהנושא בוער בעצמותיו כדי לסייע להגשים את חלום השלום בין הישראלים לפלסטינים. קרי הסביר, על פי הדיווח, שגם במפלגה הרפובליקנית לא יודעים מה לעשות עם טראמפ ומאוד לא מרוצים ממנו וצריך סבלנות ואורך נשימה כדי לעבור את התקופה הקשה הזו, כהגדרתו.

15 תגובות

בבקשה להעיף את הפרסומות מעל התמונה של הכתבות!!!זה מפריע!!

אנטישמי, ושונא ישראל מובהק, טוב שהתפטרנו ממנו.

"יח'רב ביתכ"
ג'ון קרי וממשל ברק חוסיין אובמה, חושפים את פרצופם האמיתי.
אבל הכל לטובה, ש"קרי" יהיה שליח ההשגחה העליונה, לחזק את ליבו של "מחמוד עבאס" שלא יסכים לתוכנית השלום של טראמפ.
האם מישהו חושב שניתן להחזיר 90% משטח יו"ש, מבלי לפנות קרוב ל 200,000 נפשות מהמתיישבים.

טמבל..

הוא רוצה קצת כותרות, או הוא סתם רשע, איך כתוב, המרחם על האכזרים וכו'…

לצערנו הוא צודק שטראמפ בדרך החוצה.. השמחה הישראלית מוקדמת וגדולה מדי.. החקירות סביב טראמפ מבשרות רע והסקרים מנבאים התרסקות מוחלטת..

ויחזק קרי את לב אבו מאזן…………..

כנראה שג'ון קארי הוא מהכנענים יחד עם אבו מאזן…

יחרב ביתק קרי הטמא. כל כך טמא שאם יכניסו אותו לים הוא יטמא את כולו. יכשירו אותו בליבון? הוא יטמא את האש (על אף שאש לא מקבל טומאה)

אין לנו על מי להישען. וגם אם נאמר שטראפ ישאר כן עם ישראל, גם אותו יחליפו ואז "ויקם מלך חדש אשר לא ידע את יוסף". מה שצריך זה להחזיק חזק ולא לוותר כלום בנתיים, והנה זה משיח בא בקרוב, הגאולה קרובה. ה' הבטיח גאולה לעמו, ה' יקיים גאולה לעמו! נקודה

מסתבר שג'ון קרי כן מתווך הוגן ונייטראלי ..
ואגב איך הוא לא יהיה בבית הלבן אם לא ע"י התנקשות ..

זה לא יעזור לו שום רבר טראמפ כנראה ישאר עוד הרבה זמן

לב מלכים ושרים ביד השם (וגם לאחר שכבר לא שרים…) אבו מאזן וקרי כבר לא יהיו יותר…השם יטפל ברשעים האלה ימח שמם.

וואו! הַשֶׁקֶר של ממשל אובמה נחשף! וזה מצטרף לְמַה שאובמה סיכל את "פרויקט קסנדרה" שנועד לפגוע בהברחת הסמים של חיזבאללה לארה"ב! וגם זה מצטרף להחלטה 2334 באו"ם – ההחלטה המפורסמת לשִמצה שקידם אובמה באו"ם נגד ישראל (ובצביעות אופיינית אמר שהוא רק לא הטיל וֶטוׁ) 1+1+1 = ממשל אובמה = ממשל אנטי ישראלי ממניעים אנטישמיים, בְּאִיצְטלַה של "רדיפת שלום"…!
ועוד אובמה קיבל פרס נובל לשלום… טוב, לא נורא… הוא בְּחֶבְרַה "טובה" – חֶבְרַת ערפאת…
איך אמר אלכסנדר ינאי (שהיה מלך וכהן גדול) לאשתו?: "אַל תִּתְּיַרְאִי מִן… ולא ממי… אלא מן הַצְבוּעִין וכו'…

אם נסתכל על סקרים אז אף פעם טראמפ לא מתקרב לנשיאות ארה"ב,
כל העסק פה הוא שמיימי לגמרי.
המציאות עולה על כל דמיון!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *