במטרה למנוע פילוג: סגן ראש עיריית בני ברק מנהל מגעים מול ישיבת 'כסא רחמים' לריצה משותפת בבחירות הקרובות למועצת העיר, בשיטת הריצ'-רץ', לפיה ש"ס המקומית תקבל מקום ראשון ברשימה, יחד תקבל את המקום השני וכך הלאה

ריח הבחירות כבר נישא באוויר, ולמרות שלכול ברור כי הכל יכול להשתנות עד מועד הגשת הרשימות, לפחות בעיר בני ברק נעשים מאמצים למנוע את פיצול ופילוג הציבור הספרדי בעיר.

נכון לעכשיו, נראה כי 3 מפלגות יתחרו על קולותיהם של בני עדות המזרח בעיר התורה והחסידות. ש"ס, יחד ומפלגה ספרדית חדשה ומקומית, בתמיכתו של הגאון רבי דניאל זר, שהביע את אי שביעות רצונו מהתנהלות הנציגים המקומיים.

בימים אלו מנהלים בש"ס מגעים מול הרב זר, בניסיון לתווך בינו לבין נציגי ש"ס המקומית, על מנת למנוע את הפילוג הצפוי. בנוסף, סגן ראש העיר בני ברק מטעם ש"ס, אלי דדון, אף מנהל מגעים מול ישיבת 'כסא רחמים' בניסיון למנוע התמודדות עצמאית של תנועת יחד בעיר.

כזכור, אלי ישי הודיע כי תנועת יחד תריץ רשימות בכל עיר בה זכו למספר קולות גבוה בבחירות האחרונות לכנסת. עם זאת, בתנועת יחד, בברכת המנהיג הרוחני של התנועה, ראש ישיבת כסא רחמים הגר"מ מאזוז שליט"א, הדגישו כי לא יסרבו להצעות לריצה משותפת בערים השונות על פי הסיכומים אליהם יגיעו.

היוזמה אותה הציע דדון לאנשי ישיבת כסא רחמים, מדברת על ריצה משותפת ברשימה אחת שתורכב בשיטת הריצ'-רץ', כאשר אלי דדון יהיה בראש הרשימה מטעם ש"ס, במקום השני יהיה נציג לישיבת כסא רחמים ולמפלגת יחד, במקום השלישי נציג ש"ס, רביעי יחד, וכך הלאה.

גם בש"ס וגם בכסא רחמים אישרו כי מתנהלים מגעים מתקדמים. לא נותר כי אם לקוות להצלחת ניסיון האחדות בתקווה שהצלחתה תשפיע גם על ערים נוספות, ואולי גם ברמה הארצית.