כך סבור הפרשן המשפטי ברוך קרא. "חוקרי המשטרה משוכנעים שמדובר בשוחד, אבל היועץ יגיש כתב אישום בעבירה של הפרת אמונים בלבד. בכל מקרה חשוב לזכור שיש עוד חצי שנה לפחות עד שהוא יקבל החלטה בנושא"

ההר יוליד עכבר? הפרשן המשפטי של חדשות 10, ברוך קרא, סבור כי היועמ"ש לא יגיש בסופו של דבר כתב אישום נגד נתניהו בעבירה של שוחד. "זה מאוד תלוי בפרשן המשפטי שיסתכל על הסיטואציה. עמדתך דומה לזו של חוקרי המשטרה ולכן עושה הרושם שבחודש הקרוב הם הולכים להמליץ להעמיד לדין בעבירת שוחד. אמנם ההחלטה הסופית של היועץ תהיה רק בעוד חצי שנה אך אני משוכנע שאין סיכוי שהיועץ המשפטי יחליט על כתב אישום על בעבירת שוחד", כך קרא בראיון ל'רדיו ללא הפסקה', הבוקר.

היועמ"ש מתלבט האם להגיש כתב אישום כנגד נתניהו מחשש שיצא זכאי

לדבריו, "כשמחליטים על עבירת שוחד יש להוכיח שאדם נתן מתנה תמורת פעולה מסוימת. יש להוכיח שהעובדה שמילצ'ן מספק לנתניהו סיגרים הינם בעקבות הידיעה שהוא יעזור לו. המובהקות לשיטת היועץ המשפטי לממשלה צריכה להיות הרבה יותר חזקה. אם הייתה תמורה אכן היה מדובר בשוחד, במקרה הזה מדובר על אינטרסים ולכן יחליטו כנראה על עבירה של הפרת אמונים בלבד".

"לתחושתי החלטתו של היועץ המשפטי נתונה לשינויים והפרקליטה למיסוי וכלכלה מאוד תשפיע על מסקנותיו. בכל מקרה חשוב לזכור שיש עוד חצי שנה לפחות עד שהוא יקבל החלטה בנושא".