ראש הממשלה בנימין נתניהו ככל הנראה יתבקש לעדות בפרשת הצוללות וייתכן שגם יחקר באזהרה בפרשה. גם השר שטייניץ צפוי להיחקר. המשטרה תמליץ להגיש כתבי אישום כנגד המעורבים בפרשה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ככל הנראה יעיד או ייחקר באזהרה בתיק הצוללות וכלי השיט, כך חשף העיתונאי אמנון אברמוביץ בערוץ השני. נתניהו יתבקש להעיד, ככל הנראה עדות פתוחה, ולאחריה אולי גם להיחקר באזהרה.

בתוך כך דווח בסוף השבוע כי עם התקדמות החקירה בפרשת הצוללות כתבי אישום צפויים להיות מוגשים נגד הנאשמים המרכזיים: דוד שמרון, אבריאל בר יוסף, אלי (צ'ייני) מרום ודוד שרן. נגד יועצו של ראש הממשלה – עו"ד יצחק מולכו – ככל הנראה לא יוגש כתב אישום.

ייתכן שעוד לפני שנתניהו יזומן להעיד בתיק 3000 (פרשת הצוללות), המשטרה תפנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, על מנת לבקש את אישורו לזמן את השר יובל שטייניץ לעדות פתוחה בפרשה. בין תפקידיו השונים של שטייניץ הוא היה שר המודיעין ולנושאים אסטרטגיים, התפקיד שלכאורה מעורב גם בעסקת הצוללות עם טינסקרופ הגרמנית. מספר מקורבים לשר שטייניץ נחקרו בעבר באזהרה בפרשה.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "פעם אחר פעם מנסים באופן מאולץ לקשור את ראש הממשלה לפרשת הצוללות וכלי השייט, בשעה שמשרד המשפטים הבהיר כבר שראש הממשלה אינו חשוד בדבר. שמענו הרבה נבואות במשך הזמן והרבה ספקולציות על 'מה עשוי להיות', אבל דבר אחד ברור: לא יהיה כלום כי לא היה כלום".