סרנה. צילום: פלאש 90

יגאל סרנה הפסיד (שוב) במשפט; ישלם 20,000 ש"ח נוספים

בית המשפט המחוזי בת״א דחה את ערעורו של העיתונאי יגאל סרנה על פסק הדין בתביעת הדיבה שהגישה נגדו רעיית רה"מ, שרה נתניהו. סרנה חוייב לשלם 20,000 ש"ח הוצאות משפט, זאת בנוסף לפיצויים ע"ס 100,000 ש"ח שנגזרו עליו בערכאה הקודמת

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

בית המשפט המחוזי בת״א דחה את ערעורו של העיתונאי יגאל סרנה על פסק הדין נגדו בתביעת הדיבה שהגישה רעיית רה"מ, שרה נתניהו. בפסק הדין קובעת השופטת אביגיל כהן כי אין מדובר בתביעת השתקה וכי הפרסום ברשתות החברתיות אינו שונה מכל פרסום בכלי התקשורת ה״מסורתיים״ וחייב לעמוד באותן אמות מידה בכל הנוגע למהימנות המידע.

עוד נקבע בפסק הדין כי סרנה לא פעל בתום לב אלא מתוך כוונה לפגוע בשמם של ראש הממשלה ורעייתו. בית המשפט קבע כי לראש הממשלה ורעייתו זכות מלאה להגן על שמם הטוב מפני פרסום פוגעני, כמו לכל אזרח.

עבור הערעור במחוזי חייב בית המשפט את סרנה ב 20 אלף ש״ח הוצאות משפט.

רגע לפני העיקול: איש העסקים שהציל את יגאל סרנה

כזכור, לפני כשנתיים פרסם הסופר והעיתונאי יגאל סרנה "עדות אמינה" על מריבה שהתרחשה – כביכול – בין בני הזוג נתניהו בכביש 1. למרות התראות ואזהרות שנשלחו לו בנושא, עמד סרנה מאחורי הפרסום וטען שהוא אותנטי. רה"מ ורעייתו הגישו לבית המשפט תביעת דיבה בענין, והבוקר הם רשמו ניצחון מוחץ.

בית המשפט חייב את סרנה בתשלום של מאה אלף ש"ח לבני הזוג ועוד 15,000 ש"ח לכיסוי הוצאות משפט.

"סגנונו של הפרסום הנבחן הוא סגנון מתלהם שנועד גם הוא להאדיר את סיפור המעשה ולשוות לו אופי דרמטי, תוך הבעת זלזול בתובעים", כתב השופט בפסק הדין. הוא הוסיף כי "התובעים הם אנשי ציבור, כשהתובע הוא איש ציבור ברמה הבכירה ביותר עקב היותו ראש ממשלת ישראל…בשל כך, היקף הביקורת שניתן להשמיע כלפיהם וכלפי התובע בפרט באופן שהדין יגן עליהם, הוא רחב ביותר. יחד עם זאת, הפן השני של היותו של הנפגע עובד ציבור, הוא ששמו הטוב הוא כלי חשוב ביותר בידיו לצורך ביצוע תפקידו הציבורי ועל כן הפגיעה בו ייתכן ותהיה קשה יותר מאשר הפגיעה באדם שאינו עובד ציבור".

לטענת השופט, "מובן כי לאור היותו של התובע דמות ציבורית מהמעלה הראשונה, דמות חזקה וסמכותית, ייחוס מקרה שכזה לתובע הינו פוגע, מעליב ובלתי נעים. באשר לתובעת, הפרסום מייחס לה חוסר התחשבות במערכת הביטחונית, תוך שהיא לכאורה עוצרת את כל שיירת רה"מ, בשל גחמותיה תוך שהיא מוצגת כאישה שתלטנית וזעפנית הנעדרת שיקול דעת, הפועלת, כלשון הנתבע, ממניעים לא רציונלים". ל

עוד כתב השופט כי "יש חשיבות רבה לכך שרבים ככל הניתן יפנימו שאינם יכולים לפרסם כל העולה על רוחם, ללא גבול, ובכלל כך שאינם יכולים לפרסם דברים שאינם אמת ומהווים לשון הרע, אף לא בשם של עקרונות נשגבים או אידיאלים ואמונות, חשובים ככל שיהיו".

מטעמם של רה"מ ורעייתו נמסר בתגובה להחלטת השופט: "סוף סוף נעשה צדק".

"מצר על עוגמת הנפש שנגרמה לה": ניצחון נוסף לשרה נתניהו בביהמ"ש

העיתונאים בכוננות ספיגה? שרה נתניהו רומזת: תביעות נוספות בדרך

נתניהו מאושר: האמת והצדק ניצחו את מסע הציד שמתנהל נגד משפחתי

3 תגובות

טוב מאוד

כנראה נגזל על משפחת נתניהו לזכות בעוד 20.000 ש"ח
ולכן סרנה יפנה לבג"ץ וכנראה גם שם עתירתו תידחה
וכנראה יגזרו עליו גם שם עוד 20.000 ש"ח
ה'סך הצלוחה

לא נעים, אבל פשוט כיף לשמוע…
ואגב, צ'למר, לט נתניהו מקבלים את הכסף אלא עורכי הדין. אלו הם הוצאות משפט בלבד ולא צער, חומש והטרדה כמו שהיה מגיע לו…

Comments are closed.